Oldboje gościli w Rzeczenicy10.12.2015r.
O tym, że debrzneńscy zawodnicy z kategorii "35+" są wciąż aktywni nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, patrząc na ich cotygodniowe, piątkowe wieczorne spotkania w okresie wiosennym i jesiennym na Orliku oraz imprezy i mecze towarzyskie realizowane nad Debrzynką w ciągu roku. W minionych miesiącach wybrali się ponadto na letnie zmagania do Koczały, a w sobotę 5 grudnia zawitali do Rzeczenicy, gdzie odbywał się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej.

Zawody, których głównym organizatorem był ex-piłkarz min. Czarnych Czarne, Bytovii Bytów, Korala Dębnica, Drzewiarza Rzeczenica, Brdy Przechlewo, a obecnie Hubertusa Biały Bór Grzegorz Kraska skupiły na starcie cztery zespoły. Oprócz gospodarzy, czyli Drzewiarza wystąpiły także teamy Hubertusa, Czarnych Czarne i nasz MKS. Drużyny mogły mieć w swoich szeregach po jednym młodszym zawodniku, z przedziału wiekowego 30-35 lat. W przypadku czerwono-niebieskich był to Paweł Władyczak.

Dominowała dobra zabawa, w której komplet wygranych odnieśli rzeczeniczanie. My... No cóż, tym razem wcieliliśmy w życie ideę twórcy nowożytnych igrzysk olimpijskich Pierre'a de Coubertin, iż "najważniejszy jest udział" i wprawdzie nie w jakichś druzgocących rozmiarach, lecz jednak przegraliśmy wszystkie trzy potyczki. Na osłodę poza dobrymi wrażeniami ze spotkania w gronie znajomych z niegdysiejszej rywalizacji na ligowych boiskach, pozostało wyróżnienie dla najlepszego golkipera turnieju Roberta Rutyny. Gratulujemy!

Wyniki i strzelcy goli dla MKS-u

Drzewiarz- Hubertus 2:1
Czarni- MKS 3:1 (Sadowski)
Drzewiarz- Czarni 4:2