Godnie reprezentowali Pomorze07.12.2015r.
Piłkarze AP 2012 MKS Debrzno rocznik 2005 odnieśli jeden z największych swoich sukcesów w imprezach halowych, odkąd przed trzema laty podjęli treningi w naszej akademii. Zespół Sławomira Słonki zwyciężył w II Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym w minioną sobotę w Szczecinku przez Rodziców dzieci skupionych wokół tamtejszej AP. Byliśmy jedynym "rodzynkiem" z województwa pomorskiego i ten triumf jest tym bardziej cenny. Czerwono-niebiescy zdystansowali dziewięć ekip z woj. zachodniopomorskiego i dwie z Wielkopolski.

Sukces cieszy podwójnie, bowiem na zawody udaliśmy się bez trzech podstawowych futbolistów, a więc Kamila Janke, Norberta Wieszewskiego i Mikołaja Stryszyka. Koledzy, którzy ich zastąpili spisali się bardzo dobrze. Absolutnym debiutantem był Szymon Górecki, bez kompleksów walczący o każdą piłkę i dokładający do dorobku drużyny ważne gole.

Rozgrywki grupowe rozpoczęliśmy od cennej wygranej z pierwszym teamem gospodarzy 2:1. W drugiej potyczce długo debrznianie męczyli się ze swoimi rówieśnikami z Bornego Sulinowa, lecz świetną zmianę dał wspomniany Sz. Górecki, który w krótkim odstępie czasu diametralnie zmienił dwoma bramkami rezultat, z 1:1 na 3:1. W najważniejszym, patrząc na układ tabeli, meczu tej fazy skromne, lecz jakże ważne 1:0 z Irasem Czaplinek zapewnił Szymon Maza. Nadspodziewanie trudne okazało się starcie z najsłabszą ekipą eliminacji, czyli Champions Gryfino, które długo układało się na bezbramkowy remis, jednak wejście wszędobylskiego Dominika Pikulika (dwa trafienia!) załatwiło sprawę. Ostatnie przed półfinałami spotkanie, z Włókniarzem Okonek debrznianie przegrali 0:1, tracąc gola... sekundę przed końcowym gwizdkiem.

Nie miało to żadnego wpływu na lokatę w grupie, gdyż i tak piłkarze znad Debrzynki zgromadzili najwięcej punktów i w boju o ścisły finał zmierzyli się z Polonią Jastrowie. Przed trzema tygodniami nieco lepsi w podobnym turnieju w Jastrowiu byli ówcześni gospodarze, chociaż nie zabrakło małych kontrowersji, związanych z akcją, w której MKS zdobył gola, nie uznanego ostatecznie przez arbitra. W rewanżu również zażarta, stojąca na dobrym poziomie walka i... karne. Zanim jednak do nich doszło musieliśmy odrabiać straty, co uczynił uderzeniem na 1:1 Sz. Górecki. Bohaterem dodatkowej serii był golkiper emkaesiaków Mateusz Kaczmarczyk, który ani razu nie dał się pokonać, a jego kompani dokończyli dzieła. Wygrana 2:0 po bramkach Mazy i Huberta Kaczmarczyka!

Decydujący o głównym trofeum mecz to drugi bój z Irasem, który zmógł kilkanaście minut wcześniej zwycięzcę grupy B Brazil da Bola Stargard Szczeciński. Scenariusz bliźniaczo podobny do półfinału. Znowu rywale zdobyli bramkę na 1:0, my wyrównaliśmy za sprawą Pikulika. W końcówce bliski szczęścia był Jakub Oleksiewicz, jednak po jego mocnym strzale piłka odbiła się od słupka. W karnych M. Kaczmarczyk był zaporą nie do przejścia, z kolei jedynym, który znalazł sposób na bramkarza z Czaplinka był H. Kaczmarczyk. Potem obserwowaliśmy spontaniczny, naturalny w takich przypadkach wybuch radości całej drużyny i trenera. Brawo!

Oprócz pucharów i medali, którymi obdarowano każdy zespół, szczecineccy rodzice wyróżnili również najlepszego zawodnika w każdym teamie. Wśród debrznian ta nagroda przypadła kierującemu defensywą Tymoteuszowi Pachurze. Oprócz tego najlepszym golkiperem imprezy wybrano M. Kaczmarczyka.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu do Szczecinka kierujemy w stronę rodziców, tj. Michała Mazy, Piotra Pachury, Romana Wojciechowskiego oraz Roberta Oleksiewicza, który dotarł na miejsce zawodów na emocjonujący mecz finałowy. Wielkie dzięki!

AP Szczecinek- AP 2012 MKS 1:2 (Pachura, H. Kaczmarczyk)
Włókniarz- Pionier 95 1:1
AP Szczecinek- Włókniarz 3:0
AP 2012 MKS- Pionier 95 3:1 (Sz. Górecki 2, H. Kaczmarczyk)