Słabo przy światłach08.11.2015r.
Jedynie przez kilkanaście minut potyczki z Chojniczanką Chojnice można było być ukontentowanym z postawy drużyny juniorów C2. Debrznianie wygrywali 1:0, przeważali, prezentowali się nieźle. Niestety, w dalszej części gry podopieczni Sebastiana Stalki wyłącznie rozczarowywali, co skrzętnie wykorzystali gospodarze pewnie zwyciężając aż 4:1.

Mecz rozgrywano późnym niedzielnym popołudniem, przy sztucznym oświetleniu na boisku "Modrak", z towarzyszeniem porywistego wiatru i niskiej temperatury. Lepiej rozpoczęli czerwono-niebiescy, gdyż po efektownej akcji Mateusza Treli w 6. minucie piłka dotarła do Kacpra Bieleckiego, a "Ciapek" obrócił się z nią umiejętnie i z bliska wpakował do celu. 1:0. Ponownie Bielecki mógł wpisać się na listę strzelców w 13 min., gdy wykonywał rzut wolny z prawej strony boiska po faulu na nim samym.

To w zasadzie niemal wszystko, jeśli chodzi o pozytywy w grze naszego zespołu tego dnia, ponieważ z minuty na minutę coraz bardziej oddawaliśmy inicjatywę i na efekty takiego obrazu boiskowych wydarzeń nie trzeba było długo czekać. W 18 min. Michał Wieczorek popełnił błąd przy obronie piłki z dystansu po wolnym i miejscowi wyrównali. Bramkarz emkaesiaków zrehabilitował się w 27. minucie broniąc w sytuacji sam na sam. Chwilę potem Chojniczanka jednak wyszła na prowadzenie po uderzeniu od słupka i wobec naszej słabszej postawy stało się jasne, że o korzystny wynik będzie piekielnie trudno.

Druga odsłona potwierdziła te przypuszczenia. W 50 min. po prostej stracie w środku pola poszła dynamiczna akcja chojniczan, po której M. Wieczorek trzeci raz wyciągał piłkę z prostokąta. Staraliśmy się poprawić zły rezultat, w 57 min. Bielecki wyszedł na czystą pozycję, ale za daleko wypuścił futbolówkę. W końcowych sekundach rywalizacji (70 min.) na 4:1 trafili przeciwnicy i w kiepskich nastrojach wracaliśmy nad Debrzynkę.

Ostatnia potyczka rundy jesiennej to derby z Czarnymi Czarne, na własnym boisku 11 listopada o godz.11.00.

Chojniczanka Chojnice- MKS Debrzno 4:1 (2:1)
Bramka dla MKS-u: Kacper Bielecki (6)
MKS: Wieczorek- Mudyna, Marzec, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz- Zdunek (51 Belter), Trela, Grabowski, Parzybut (65 Andrzejewska), Plewa- Bielecki (64 Sikorski)