Jedni grali, drudzy nie06.11.2015r.
4 listopada odbyła się część z nieroztropnie przewidzianych przez związek meczów IV rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego. Piłkarze mieli rywalizować tego dnia w czterech parach, ale ostatecznie rozegrano tylko trzy spotkania. Nie doszła do skutku potyczka w Czarnem, gdzie Sokół Wyczechy miał podejmować Start Miastko.

Sprzeczne informacje dotarły odnośnie powodów odwołania tej konfrontacji. Miastczanie chcieli porozumieć się z przedstawicielem klasy okręgowej w kwestii jej przełożenia na 28 lub 29 listopada, jednak Sokół nie wyraził na to zgody. Strona wyczeska z kolei twierdzi, iż wyraźnie sformułowanej prośby nie było. Tak czy siak ekipa Startu poinformowała we wtorek, czyli w przeddzień zawodów, że nie pojawi się na obiekcie z miasta nad Czernicą. Jak powiedział przedstawiciel klubu Mateusz Felke miastecki zespół czynił starania, aby pozwalniać z pracy i szkół swoich zawodników i ambitnie stawić się na mecz, a gdy stało się to niemożliwe, natrafił na opór odnośnie zmiany terminu. Będzie walkower? Zapewne...

W pozostałych grach dwukrotnie triumfowały drużyny z niższych lig, w jednym przypadku lepsi okazali się czwartoligowcy. Piast Człuchów wygrał z rezerwami rezerw Bytovii Bytów 2:0, Diament Trzebielino pokonał Zawiszę Borzytuchom 3:0, natomiast Dąb Kusowo uległ Aniołom Garczegorze 0:6.

11 listopada odbędzie się zaległy mecz III rundy Rowokół Smołdzino-Sokół Szczypkowice, a jego zwycięzca zmierzy się z trzecioligowym Gryfem Słupsk. 29 listopada w samo południe, oprócz anonsowanego przez nas wcześniej derbowego spotkania MKS Debrzno-Brda Przechlewo o przepustkę do wiosennych rozgrywek kolejnej rundy powalczą Stal Jezierzyce z Pogonią Lębork i Garbarnia Kępice z Jantarem Ustka.

Ośmiu przedstawicieli ze strefy gdańskiej do dalszych zmagań w Pucharze Polski w drugiej połowie sezonu zostało również wyłonionych przedwczoraj. W tamtym środowisku termin, chociaż niekorzystny, nie budził takich kontrowersji, gdyż znany był dużo wcześniej. Promocję do następnej fazy uzyskali III-ligowcy (GKS Przodkowo, Arka II Gdynia, Bałtyk Gdynia, Wierzyca Pelplin), reprezentanci IV ligi (Wikęd/GOSRiT Luzino) i kluby klasy okręgowej (Czarni Pruszcz Gdański, Polonia Gdańsk oraz dzięki wolnemu losowi Olimpia Osowa).