Z Wybrzeżem po dziesięciu latach przerwy25.09.2015r.
27 września 2015r. o godz.16.00 w siódmej serii rozgrywek klasy okręgowej seniorów MKS podejmie na Stadionie Miejskim Wybrzeże Objazda. Ugościmy beniaminka ligi i zarazem drużynę, z którą czerwono-niebiescy nie mieli okazji skonfrontować się przez ponad dziesięć lat. Ekipa z miejscowości leżącej bardzo blisko morza była częstym rywalem emkaesiaków w pierwszej połowie dekady inaugurującej XXI wiek, jednak potem drogi obydwu klubów "rozjechały się" na długi czas.

Wybrzeże swoje dni chwały przeżywało wiosną 2003r., gdy triumfowało w zmaganiach okręgówki i wywalczyło razem ze Spartą Sycewice historyczny awans do IV ligi, dystansując m.in. faworyzowaną Bytovię Bytów. Pobyt piętro wyżej w futbolowej hierarchii okazał się dojmującym doświadczeniem (tylko 11 punktów i ostatnie 18. miejsce), a regres w drużynie był tak wielki, iż w 2005r. w Objeździe była już... zaledwie klasa A. Pozycję w piątoligowym towarzystwie nasz najbliższy oponent odzyskał dopiero w 2011r., akurat wówczas, gdy opuścili klasę okręgową zawodnicy znad Debrzynki. W 2013r. team z Objazdy zaliczył ponownie degradację, tym razem jedynie na dwa lata, gdyż w czerwcu tego roku, po zajęciu drugiej lokaty w swojej grupie (za Garbarnią Kępice), kolejna promocja o szczebel do góry stała się faktem.

Po spotkaniu MKS-Wybrzeże dobrniemy prawie do półmetka rundy jesiennej. Nie ma co ukrywać, wszyscy w Debrznie mocno liczą na dobrą postawę armady Pawła Władyczaka i przezwyciężenie wahań formy. Słaby mecz ze Skotawą Budowo, świetne recenzje zebrane po wizycie w Kępicach, przeciętny występ w Pucharze Polski w Lipnicy- gramy nierówno, dyspozycja zespołu daleka jest od stabilnej. Teraz jednak trzeba wykorzystać atut własnego boiska i pokonać przeciwnika, który gra w tym sezonie bardzo specyficznie, tzn. strzela mało goli, ale też niewiele ich traci. Co ciekawe, całość dorobku bramkowego (sześć trafień) to dzieło dwóch braci, Radosława (4) i Przemysława (2) Cyrankowskich.

Debrznianie zaprezentują się miejscowej publiczności bez zajętych sprawami zawodowymi Szymona Malmona i Pawła Wegnera, biorącego w przeddzień meczu ślub Damiana Litwiniuka oraz kontuzjowanego Łukasza Wieczorka. Reszta piłkarzy będzie mogła być brana pod uwagę przy ustalaniu meczowej osiemnastki przez szkoleniowca. Również sam Władyczak, bowiem kontuzja, jakiej doznał w środowym starciu pucharowym z Lipniczanką okazała się na szczęście niegroźna. Niedzielną potyczkę poprowadzi jako główny arbiter Andrzej Cyrson, a na liniach pomagać mu będą Mirosław Cyrson i Adam Jeszka.

Dotychczasowe mecze MKS-u z Wybrzeżem i zdobywcy goli dla debrznian:

1.15.10.2000r. MKS- Wybrzeże 1:1 (1:0); Koroś; (klasa okręgowa)
2.20.05.2001r. Wybrzeże- MKS 1:2 (0:1); Kisełyczka, Beger; (klasa okręgowa)
3.02.09.2001r. MKS- Wybrzeże 2:2 (0:0); Beger 2; (klasa okręgowa)
4.21.04.2002r. Wybrzeże- MKS 5:2 (2:1); Koroś, Nowak; (klasa okręgowa)
5.22.09.2002r. Wybrzeże- MKS 3:0 (1:0); (klasa okręgowa)
6.01.05.2003r. MKS- Wybrzeże 0:3 (0:2); (klasa okręgowa)
7.03.10.2004r. Wybrzeże- MKS 1:1 (0:1); Wegner; (klasa okręgowa)
8.08.05.2005r. MKS- Wybrzeże 3:1 (2:0); Beger, Władyczak, Koroś; (klasa okręgowa)

Ogółem: 2 zwycięstwa MKS-u, 3 remisy, 3 wygrane Wybrzeża, bramki 17-11 na korzyść drużyny z Objazdy