Pierwsza bramka, pierwszy punkt20.09.2015r.
Jest premierowa zdobycz zespołu juniorów B w rundzie jesiennej. Ekipa Mirosława Kisełyczki zremisowała na wyjeździe z Tęczą Brusy 1:1. Wynik przyjęliśmy z umiarkowanym zadowoleniem, ponieważ czerwono-niebiescy przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się nawet o zwycięstwo.

Biorąc pod uwagę, że wszystkie sześć gier ligowych w tej kategorii wiekowej w minionych trzech sezonach pomiędzy bruszanami a naszą drużyną kończyło się bardzo wyraźnymi porażkami teamu debrzneńskiego (łączny bilans goli to... 1-36!!!) punkcik przywieziony z zawsze dotąd trudnego terenu musi być odebrany pozytywnie. Szkoda jedynie, że zabrakło nam nieco skuteczności, bo pełna pula była rzeczywiście nie taka odległa.

Już w 1 min. celnym strzałem zaznaczył swoją obecność na murawie Fabian Rusch. W odpowiedzi gospodarze byli bliscy uzyskania prowadzenia w 10. minucie, kiedy to Damian Okoński przegrał walkę o górną piłkę, nastąpiło płaskie uderzenie, które z trudem wybronił na rzut rożny Paweł Wieszewski. Po kornerze ratował nas Kacper Wegner, ekspediując sprzed linii zmierzającą nieuchronnie do bramki futbolówkę. Dalsza część rywalizacji w I połowie z lekką, ledwo widoczną przewagą miejscowych, jednak to debrznianie cieszyli się w 34 min. z pierwszego w edycji 2015/2016 gola. Piłkę przechwycił na prawym skrzydle Dominik Fiegler, podciągnął spory dystans, minął obrońcę, zdążył jeszcze w dogodnej sytuacji przełożyć "gałę" z prawej na lewą nogę i uderzył nie do obrony w krótki róg miedzy słupkiem a bramkarzem.

Kwadrans gry po zmianie stron to raczej chaotyczne wysiłki obydwu drużyn zmierzające do tego, aby przejąć inicjatywę. Kontrolowaliśmy grę, lecz w najmniej spodziewanym momencie popełniliśmy błąd, debiutant Szymon Kolek (drugim nowicjuszem był Kacper Bakaj) sfaulował rywala w szesnastce w 55 min. i gospodarze po decyzji sędziego Dariusza Ogórka wykonywali rzut karny. Po chwili było 1:1. W 59 min. Szymon Rzepka wcelował z wolnego w poprzeczkę, kilka razy próbował później szarpnąć z przodu Fiegler, dobrze spisywał się w centralnej strefie Patryk Górnowicz, a defensywą udanie kierował Okoński. To były niewątpliwie pozytywy niedzielnego popołudnia. Bardzo dobrą interwencję zaliczył także P. Wieszewski, nie dając się zaskoczyć po silnym strzale z dystansu w 66. minucie.

W trzecim spotkaniu ligowym podejmiemy na własnym stadionie Start Miastko. Mecz odbędzie się w sobotę 26 września o godz.11.00.

Tęcza Brusy- MKS Debrzno 1:1 (0:1)
Bramka dla MKS-u: Dominik Fiegler (34)
MKS: P. Wieszewski- K. Wegner, Okoński, Kostiureczko (52 Kolek), Mucha- Sylwestrzak (68 Bakaj), Górnowicz, Rzepka, Bukowski (46 Januszkiewicz)- Fiegler, Rusch