Feralne sześć minut18.09.2015r.
W trzeciej kolejce meczów słupskiej okręgówki juniorów C2 przegraliśmy u siebie z ekipą Kornowscy Szarża Krojanty 1:3. Nie ma co ukrywać, iż przynajmniej dwa elementy były kluczowe w kształtowaniu się ostatecznego rezultatu piątkowej konfrontacji: dwa gole stracone w ciągu początkowych sześciu minut oraz kontuzja stawu skokowego Mateusza Treli.

"Petara" doznał urazu w przeddzień spotkania podczas szkolnych biegów przełajowych i chociaż wyszedł w podstawowym składzie w lidze, wytrzymał na boisku niewiele ponad 15 minut, a następnie zluzował go Miłosz Parzybut. Trener Sebastian Stalka uznał, iż nie ma sensu na siłę trzymać na murawie zawodnika w obawie przed pogłębieniem się urazu, stąd wymuszona szybka zmiana. Pech, szkoda... Do tego momentu goście w prosty sposób błyskawicznie zdobyli dwa gole i było niezwykle trudno w dalszej fazie potyczki próbować odrabiać dystans.

Czerwono-niebiescy za sprawą Jakuba Nykiela zdobyli wprawdzie kontaktowe trafienie w 17 min, lecz dalszych argumentów w ofensywie najzwyczajniej nam brakowało. Na domiar złego w 64 min. Szarża podwyższyła wynik na 3:1 i mimo ambitnej postawy nic już nie wskóraliśmy. Jeszcze w 69 min. Jakub Pałubicki miał niezłą okazję na bramkę, ale wynik nie drgnął. Tak jak w poprzednim sezonie (dwie porażki) rywal z Krojant i tym razem okazał się skuteczniejszy.

W czwartej serii rundy jesiennej zmierzymy się na własnym obiekcie z Chojniczanką Chojnice. Początek zmagań zaplanowano na niedzielę 27 września o godz.12.30.

MKS Debrzno- Kornowscy Szarża Krojanty 1:3 (1:2)
Gol dla MKS-u: Jakub Nykiel (17)
MKS: Barczewski- Mudyna, Marzec, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz- Bielecki, Trela (18 Parzybut), Pałubicki, Nykiel (62 Łukaszewski)- Plewa, Belter (41 Andrzejewska)