Szósty zawodnik w "Klubie 100"15.09.2015r.
Potyczka ze Skotawą Budowo z oczywistych względów nie zostanie zapisana w annałach ekipy znad Debrzynki złotymi zgłoskami, lecz mimo wszystko z jednego powodu warto do niej jeszcze wrócić. Otóż zdobywając w 19 i 20 min. rywalizacji bramki dające w tym momencie czerwono-niebieskim prowadzenie 2:0 Patryk Klejdysz dołączył do pięciu innych piłkarzy MKS-u, którzy zgromadzili na swoim koncie przynajmniej sto trafień w oficjalnych meczach drużyny seniorów.

"Kleju" ma po niedzielnym spotkaniu dokładnie 101 goli. Co tu kryć, ostateczny rezultat (rozczarowujący remis 4:4) nie dał okazji do specjalnego świętowania tego faktu tym bardziej, że 23-letni wychowanek emkaesiaków w 78 min. sfaulował w obrębie szesnastki jednego z przeciwników i goście chwilę później wyrównali z rzutu karnego... Tak czy inaczej jednak gratulacje dla "Jujinga", gdyż strzelić ponad sto bramek w dorosłej piłce nożnej (niezależnie od szczebla rozgrywkowego) to nie jest wcale ani łatwa, ani błaha sprawa.

Przypomnijmy, że P. Klejdysz debiutował wśród seniorów 13 lipca 2008r. w sparingu z Gromem Więcbork (1:3), a zatem... dwa dni przed swoimi szesnastymi urodzinami, notabene w pierwszym meczu trenerskiej kadencji Grzegorza Apryasa. Niespełna miesiąc później, 10 sierpnia 2008r. w Kamieniu Krajeńskim (towarzyskie 3:3 z Kamionką) uzyskał z kolei premierowego gola. Na obecny bilans składa się 28 bramek zdobytych w klasie okręgowej, 27 w klasie A, 6 w Pucharze Polski, 39 w sparingach i 1 z potyczki z kategorii "inne" (3:2 z Pomorzem II Potęgowo w lidze jesienią 2013r., po wycofaniu się rezerw ówczesnego trzecioligowca z rozgrywek mecz anulowany z tabeli okręgówki).

Liderem snajperskiej tabeli wszechczasów w debrzneńskim klubie jest nadal Andrzej Koroś (217 bramek), a oprócz niego więcej niż sto trafień zapisaliśmy Pawłowi Wegnerowi (186), Leszkowi Begerowi (176), Ś. P. Sylwestrowi Nylcowi (142), Mirosławowi Kisełyczce (131) i właśnie P. Klejdyszowi (101). Kto ponadto jest najbliżej elitarnego grona spośród aktywnych piłkarzy kadry seniorskiej? To grający trener Paweł Władyczak, który strzelił w niedzielę swojego 78. gola dla teamu z ul. Sportowej...