Lipniczanka kolejnym rywalem w Pucharze Polski11.09.2015r.
W środę 23 września 2015r. o godz.16.30 odbędzie się III runda zmagań pucharowych w podokręgu słupskim. Komisja ds. Rozgrywek poinformowała o podziale pozostałych na placu boju drużyn na osiem par, zachowując tzw. "drabinkę" i losując de facto jedynie gospodarzy w przypadku, jeśli stykają się teamy z tej samej ligi. Dowiedzieliśmy się zatem, że czerwono-niebiescy po wyeliminowaniu Victorii/Brdy II Przechlewo swoje drugie spotkanie w edycji 2015/2016 rozegrają w Lipnicy z tamtejszą Lipniczanką.

Obydwa zespoły zmierzą się ze sobą jesienią dwukrotnie, ponieważ 11 listopada, w przedostatniej serii tej fazy sezonu klasy okręgowej MKS podejmie lipniczan na własnym boisku. Przeciwnicy emkaesiaków w poprzedniej rundzie uporali się z GTS-em Czarna Dąbrówka, wygrywając po remisie 1:1 w rzutach karnych 5:4. Dla podopiecznych Pawła Władyczaka będzie to drugi mecz z lipniczanami w dziejach gier o Puchar Polski. Premierowy miał miejsce również na terenie rywala prawie osiem lat temu, 19 września 2007r. i zakończył się sensacyjną porażką MKS-u 4:5. Sensacyjną, gdyż miejscowi występowali wtedy w klasie B, a my w okręgówce... Gole dla ekipy znad Debrzynki w konfrontacji, która uznawana jest za jedną z największych niespodzianek in-minus w historii pucharowych starć debrznian strzelili Krzysztof Dudzic, Mirosław Kisełyczka, Tomasz Łopienski i Bartłomiej Lica.

Wiadomo już także, że zwycięzcy III rundy następne potyczki w tych rozgrywkach zagrają dopiero wiosną 2016r. Poniżej prezentujemy komplet wyników poprzedniej fazy i zestaw par tej najbliższej. Zauważmy, że kilkanaście dni temu odpadło sporo, bo sześciu przedstawicieli naszej klasy rozgrywkowej, a warto podkreślić, iż oprócz MKS-u Debrzno najefektowniej rozprawiła się ze swoim oponentem Garbarnia Kępice.

Sokół Szczypkowice- Karol Pęplino 5:4
Rowokół Smołdzino- Swe Pol Link Bruskowo Wielkie 2:1