Trzecia kolejka na przełamanie?28.08.2015r.
30 sierpnia 2015r. o godz.17.00 w trzeciej odsłonie rozgrywek seniorskiej okręgówki MKS zagra na własnym boisku z KS Damnica. Oczywistym celem dla obydwu drużyn będzie w niedzielę pełna pula za zwycięstwo, co oznaczałoby wyraźne przełamanie dla którejś z nich po średnim początku rundy.

Zarówno MKS, jak i damniczanie mają na swoim koncie tylko po punkcie, co jak na teamy plasujące się w poprzednim sezonie w górnej połówce tabeli (my) i tuż za nią (goście) jest wynikiem dalece niezadowalającym. Czerwono-niebiescy w dramatycznych okolicznościach wyrwali oczko za remis z Piastem Człuchów i w jeszcze bardziej nieprawdopodobnych stracili w 60 sekund wygraną, a później remis w Czarnem. Nasi rywale z kolei ulegli na inaugurację beniaminkowi Wybrzeżu Objazda 0:1, aby w drugiej serii bezbramkowo zremisować u siebie z Sokołem Wyczechy. Przyjeżdża więc nad Debrzynkę ekipa, która nie zdobyła dotąd gola, lecz zarazem taka, której my sami nie potrafiliśmy strzelić choćby jednej bramki w ostatnich trzech konfrontacjach mistrzowskich.

Patrząc z tego punktu widzenia KS Damnica to jeden z bardziej niewygodnych przeciwników dla podopiecznych Pawła Władyczaka spośród wszystkich uczestników rozgrywek. Charakterystyczne, że w żadnym z przywoływanych tutaj spotkań z damniczanami nie grał najskuteczniejszy snajper debrzneńskiej drużyny w ostatnich miesiącach Paweł Wegner, natomiast ten, który był najgroźniejszym w omawianym okresie po stronie KS-u, czyli Kamil Wójcik (52 trafienia w ciągu dwóch lat w klasie okręgowej!) odszedł w przerwie letniej do Jantara Ustka. Naturalnie wiązanie rezultatu meczu z obecnością bądź nie zaledwie jednego piłkarza to daleko idące uproszczenie, jednak taka, a nie inna tendencja poniekąd rysowała się w poprzednich grach debrznian z rywalem spod Słupska.

Mocno liczymy na skuteczną postawę teamu znad Debrzynki, na być może odblokowanie się mającego za sobą dwa przeciętne występy Bartłomieja Rutyny (ale także pozostałych zawodników formacji ofensywnej) i na... szczelną obronę, której skład ulega z konieczności ciągłym rotacjom i nie inaczej będzie pewnie obecnie. Za czerwoną kartkę musi pauzować Łukasz Wieczorek, więc chcąc nie chcąc trener kolejny raz dokona zmian w defensywie. Niepewny jest ponadto udział w meczu Tomasza Łukaszuka, który ma problemy z kolanem, pozostali raczej powinni być do dyspozycji szkoleniowca.

Zawody poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Mirosław Cyrson (Bytów) jako główny oraz asystenci: Marcin Moszczyński (Słupsk) i Dariusz Kojnecki (Wyczechy).

Dotychczasowe spotkania MKS-u z KS-em i zdobywcy goli dla naszego klubu:

1.04.07.1993r. MKS- LZS Damnica 2:0 (0:0); Lewenko 2, (boisko w Bytowie, turniej towarzyski)
2.24.08.2005r. ZS Damnica- MKS 4:0 (1:0); (klasa okręgowa)
3.02.04.2006r. MKS- ZS Damnica 1:1 (0:1); Binkiewicz; (klasa okręgowa)
4.08.09.2013r. MKS- KS Damnica 3:1 (2:1); Wegner 2, Malmon; (klasa okręgowa)
5.12.04.2014r. KS Damnica- MKS 2:0 (0:0); (klasa okręgowa)
6.27.08.2014r. KS Damnica- MKS 3:0 (1:0); (klasa okręgowa)
7.04.04.2015r. MKS- KS Damnica 0:2 (0:1); (klasa okręgowa)

Bilans: dwa zwycięstwa MKS-u, jeden remis i cztery wygrane damniczan, bramki 13-6 na korzyść KS-u.