W przyszłą środę emocje pucharowe24.08.2015r.
2 września o godz.17.30 czerwono-niebiescy znad Debrzynki rozegrają swój pierwszy w obecnym sezonie mecz w ramach regionalnego Pucharu Polski. Drużynę Pawła Władyczaka czeka wyjazd do grającego na co dzień w klasie A teamu Victoria/Brda II Przechlewo.

Informowaliśmy, iż pierwsza runda tych rozgrywek odbywała się w weekend 15/16 sierpnia. Wyłoniono w niej ośmiu zwycięzców, którzy uzyskali promocję do drugiej fazy zmagań (Jantar Ustka juniorzy A, Rowokół Smołdzino, Sokół Szczypkowice, Koral Maszewo, Urania Udorpie, Sympatycy Klubu Gryfa Słupsk, Echo Biesowice i wspomniana wyżej Victoria/Brda II), dokooptowano do nich kolejnych osiem ekip (Słupia Kwakowo, Dąb Kusowo, Victoria Słupsk, Leśnik Cewice, LKS Łebunia, Dolina Gałąźnia Wielka, GKS Kołczygłowy i GTS Czarna Dąbrówka) i dolosowano do tego grona na dzisiejszym posiedzeniu Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN szesnastu przedstawicieli klasy okręgowej, biorąc rzecz jasna pod uwagę klucz geograficzny.

Mamy zatem szesnaście par, które powalczą o awans do trzeciego etapu rywalizacji zaplanowanego na 23 września o godz.17.00. Oto pełne zestawienie spotkań, które przewidziano na 2 września (wyjątkiem są potyczki Leśnika z Kaszubią oraz Doliny z Sokołem, które będą mieć miejsce dzień wcześniej):

Sokół Szczypkowice- Karol Pęplino
Rowokół Smołdzino- Swe Pol Link Bruskowo Wielkie
Słupia Kwakowo- Sparta Sycewice
Dąb Kusowo- Słupia Kobylnica
Victoria Słupsk- Diament Trzebielino
Jantar Ustka juniorzy A- Wybrzeże Objazda
Koral Maszewo- Stal Jezierzyce
Urania Udorpie- KS Damnica
Sympatycy Klubu Gryfa Słupsk- Garbarnia Kępice
Leśnik Cewice- Kaszubia Studzienice
LKS Łebunia- Skotawa Budowo
Dolina Gałąźnia Wielka- Sokół Wyczechy
GKS Kołczygłowy- Piast Człuchów
Echo Biesowice- Czarni Czarne
GTS Czarna Dąbrówka- Lipniczanka Lipnica
Victoria/Brda II Przechlewo- MKS Debrzno

Debrznianie zagrają czwarty raz w historii z drużyną Victorii/Brdy II, chociaż trzeba uściślić, iż wszystkie poprzednie konfrontacje notowaliśmy z klubem występującym pod samodzielnym szyldem Victoria Szczytno, którego obecny twór jest kontynuatorem. Pierwszy mecz miał miejsce prawie równo dziesięć lat temu i odbywał się w rozgrywkach... Pucharu Polski. Emkaesiacy 21 września 2005r. pewnie zwyciężyli w Szczytnie 4:1, a oprócz tego później byli również lepsi w dwóch grach towarzyskich (4:1 na turnieju w podprzechlewskiej miejscowości w lipcu 2010r. oraz 4:0 w Debrznie w kwietniu 2012r.). Co przyniesie przyszłotygodniowe starcie przekonamy się niebawem.