500 meczów Pawła Władyczaka12.08.2015r.
Relacjonując niedzielną towarzyską potyczkę seniorów MKS-u Debrzno informowaliśmy, że właśnie w konfrontacji ze Spartą Złotów wyjątkowy jubileusz obchodził grający trener zespołu emkaesiaków Paweł Władyczak. Otóż 32-letni środkowy pomocnik czerwono-niebieskich po raz pięćsetny wystąpił w oficjalnym spotkaniu I drużyny naszego klubu!

Dzisiaj wracamy do tematu, bo rzeczywiście warto, skoro taki wyczyn stał się udziałem zawodnika ekipy znad Debrzynki dopiero drugi raz w historii. Rekordzista wszechczasów Mirosław Kisełyczka (łącznie 568 gier!) swój pamiętny, "okrągły" mecz rozgrywał prawie osiem lat temu, 7 października 2007r. w Tuchomiu. Przegraliśmy wtedy z Myśliwcem bój o punkty w klasie okręgowej 2:6 (m.in. gol Mirka), ale tamte zawody trwały znacznie dłużej niż zwyczajowe 90 minut, ponieważ kilkanaście dni później Podokręg Słupski zweryfikował ich rezultat na walkower 3:0 na korzyść debrznian. Stało się tak na skutek wpuszczenia na murawę (całkowicie świadomie zresztą) przez gospodarzy nieuprawnionego piłkarza, co wykrył i opisał, dołączając dokumentację fotograficzną... dziennikarz "Kuriera Bytowskiego" Bronisław Maikowski.

Tymczasem obecnie Władyczak szybkimi krokami zbliża się do osiągnięcia starszego kolegi, co więcej- ma wszelkie dane ku temu, aby wkrótce przewyższyć imponujący dorobek "Dziadka". Na ten moment gratulujemy "Władkowi" meczu nr 500 przypominając, że debiutował w teamie seniorów MKS-u ponad czternaście lat temu, 15 lipca 2001r. w sparingu z Włókniarzem Okonek (6:2). Od tej pory regularnie i z powodzeniem gra niemal nieprzerwanie w debrzneńskim zespole, jedynie z króciutką przerwą na epizod jesienią 2007r. (akurat w okresie, kiedy Mirek świętował jubileusz) w IV-ligowym towarzystwie, w Czarnych Czarne.

Poniżej zamieszczamy zestawienie obrazujące jak kształtuje się statystyka występów Władyczaka z podziałem na rodzaj rozgrywek, a dodatkowo bilans bramkowy zawodnika w klubie.

mecze gole

klasa okręgowa 203 28
klasa A 113 25
baraże 6 2