Najmłodsi nie będą się przemęczać06.08.2015r.
Z podokręgu słupskiego nadeszła kilka dni temu korekta kalendarza rozgrywek rundy jesiennej sezonu 2015/2016 w kategorii junior E1 i E2. O tyle zaskakująca, iż w grupach liczących w obydwu rocznikach (2005 i 2006) zaledwie po cztery drużyny związek... zredukował liczbę turniejów w I części edycji z czterech do trzech.

Na polecenie wojewódzkiej centrali futbolowej w Gdańsku słupscy działacze wycięli z terminarza ostatnią czwartą imprezę przewidzianą w obydwu przypadkach na 24/25 października. Uzasadnienie tej decyzji nie jest nam znane, ale domniemywać należy, że po prostu młodzi kandydaci na piłkarzy nie mają się przemęczać... Dziwne, zważywszy na fakt, że w dany weekend zagrają raptem po trzy spotkania trwające kilkanaście minut jedno, w odstępach dwutygodniowych (12/13 września, 26/27 września, 10/11 października). Szkoda również, iż w w/w ligach terminy meczów pokrywają się ze sobą, co praktycznie pozbawia np. udziału zawodnika z rocznika 2006 w turniejach przeznaczonych i dla rówieśników i dla urodzonych rok wcześniej, zawężając przez to możliwość zdobywania doświadczenia poprzez jak najczęstszą grę...