Remis w przemeblowanym składzie05.08.2015r.
Nieuchronnie zbliżamy się do finiszu letnich przygotowań do nowego sezonu. W przedostatnim sprawdzianie formy MKS zremisował w Kamieniu Krajeńskim z Kamionką 1:1. Debrznianie pojechali na środowy sparing w dość eksperymentalnym zestawieniu, a trener przetestował przydatność do zespołu m.in. kilku piłkarzy, którzy w minionych tygodniach grali mało lub wręcz wcale. Spotkanie możemy w tym kontekście uznać za w miarę udane.

Gospodarze byli bliżsi zwycięstwa, bowiem gdyby Bartosz Lepak był odrobinę bardziej precyzyjny, to lecąca w 80 min. poza zasięgiem Roberta Oleksiewcza piłka wylądowałaby w siatce, a nie odbiła się od poprzeczki. Właśnie Lepak w końcówce pierwszej odsłony, w 43. minucie wykorzystał błąd Pawła Władyczaka w środkowej strefie, wpadł w pole karne i mocnym strzałem pokonał Sławomira Słonkę. Do przerwy przegrywaliśmy więc 0:1.

Grający szkoleniowiec emkaesiaków zrehabilitował się w 63 min., kiedy po mocnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu dobrze prezentującego się Łukasza Płóciennika zamknął prawe skrzydło i głową skierował futbolówkę do bramki. W całość zamieszani byli jeszcze golkiper miejscowych oraz Szymon Malmon, a na dodatek poprzeczka, lecz ostatecznie trafienie zaliczyliśmy "Władkowi".

Z ciekawszych wydarzeń warta wspomnienia jest również akcja Krzysztofa Dudzica w 45 min., a oprócz tego dwa uderzenia Patryka Klejdysza w 48 i 58 min. (za drugim razem z wolnego), indywidualna próba Malmona w 65 min. i groźny strzał jednego z rywali w 79. minucie.

W niedzielę 9 sierpnia o godz.17.00 w potyczce zamykającej okres sposobienia się do ligi zmierzymy się na własnym boisku ze Spartą Złotów.

Kamionka Kamień Krajeński- MKS Debrzno 1:1 (1:0)

1:0 Bartosz Lepak (43)
1:1 Paweł Władyczak (63)

MKS: Słonka (46 Oleksiewicz)- Kałdowski (59 K. Masternak), A. Wałaszewski (46 Ar. Biszczanik), Kawczak, Płóciennik- Lica, Władyczak, Łukaszuk, K. Dudzic (46 Dudek)- P. Klejdysz, Malmon