Młodzież kategorii C2 zacznie jak rok temu24.07.2015r.
Identycznie jak w sezonie 2014/2015 drużyna MKS-u prowadzona przez Sebastiana Stalkę (wtedy juniorzy D1, obecnie w wyższej kategorii wiekowej, a więc C2) zainauguruje zmagania o punkty meczem na własnym stadionie z rówieśnikami z Przechlewa (wówczas pod szyldem Brdy, teraz JFA). To spotkanie odbędzie się w weekend 5/6 września.

Do rozgrywek, w których wiodącym rocznikiem jest 2002 zgłosiło się na naszym terenie dwanaście klubów, z czego połowa z północy regionu i połowa z południa. O propozycji racjonalnego rozwiązania kwestii organizacji ligi (głównie chodzi tu o koszty dojazdów na mecze) pisaliśmy przed dwoma tygodniami. Całość spaliła na panewce w momencie, gdy z rywalizacji wycofał się Jantar Ustka i w związku z tym Podokręg Słupski postanowił niczego nie zmieniać, nakazując grę w 11-zespołowej grupie.

Ułożono terminarz, który jednak po kilku dniach został uzupełniony o... dwunastą ekipę, Start Miastko. Wróciliśmy więc do punktu wyjścia i ponownej dyskusji, czy nie warto byłoby jednak podzielić stawki na dwie szóstki i pojedynkować się systemem czterorundowym. Realnie rzecz oceniając wątpliwe, aby głos klubów w tej sprawie został wysłuchany. Pełny jesienny kalendarz okręgówki juniorów C2 publikujemy w dziale JUNIORZY -> Klasa okręgowa - C2.

Czerwono-niebiescy przed swoją publicznością zaprezentują się sześciokrotnie, gdyż poza derbami z JFA przy ul. Sportowej czekają nas również potyczki z Rowokołem Smołdzino, Słupią Kobylnica, Startem, Zawiszą Borzytuchom i Chojniczanką Chojnice. Debrznianie zaliczą także pięć wyjazdów, kolejno do Krojant, Chojnic (Kolejarz), Czarnego, Gałąźni Wielkiej i Dębnicy Kaszubskiej. Pierwszą część sezonu zakończymy późno, bo 14/15 listopada.