Oceniamy miniony sezon (2) - juniorzy D116.07.2015r.
Dziś kolejny odcinek podsumowania kampanii 2014/2015, tym razem w wykonaniu ekipy szkolonej przez Sebastiana Stalkę, a mianowicie juniorów D1. Zespół tej kategorii wiekowej (roczniki 2002-2004) zajął ostatecznie czwarte miejsce w lidze, chociaż po rundzie jesiennej widoki na przyszłość były jeszcze bardziej optymistyczne.

Wtedy emkaesiacy okupowali lokatę na najniższym stopniu podium, a warto wspomnieć, iż przed ostatnim meczem I części sezonu rozgrywanym u siebie z Szarżą Krojanty mieli okazję nawet liderować. Niestety, porażka zepchnęła team czerwono-niebieskich na trzecią pozycję, co i tak kilka miesięcy temu uznawaliśmy za więcej niż przyzwoity wynik. Wiosna była niestety dużo gorszym okresem w grze MKS-u, zresztą już pobieżne spojrzenie na terminarz zakładający pięć potyczek poza Debrznem i tylko trzy na Stadionie Miejskim zwiastował trudności.

W rundzie rewanżowej zdobyliśmy ogółem jedynie osiem oczek, a zatem mniej niż połowę dorobku z I połowy edycji. Debrznianie odnieśli dwa zwycięstwa (z najsłabszymi w stawce Kolejarzem Chojnice i rezerwami Chojniczanki), zanotowali również dwa remisy (z AP Człuchów i silniejszym teamem Chojniczanki), w pozostałych grach ulegając rywalom. Przykra była wpadka w Czarnem, na dużo więcej liczyliśmy także w starciu z Szarżą, gdzie ważyły się losy trzeciej lokaty. Nie udało się jej obronić, ale oceniając całościowo czwarta to i tak bardzo cenny rezultat w porównaniu z poprzednim sezonem 2013/2014.

Trener dał szansę występów w spotkaniach o punkty 24 spośród 26 zgłoszonych zawodników, w tym czterem dziewczętom. Co najmniej połowę zawodów rozegrało trzynastu piłkarzy, z czego czterech uczestniczyło we wszystkich. Patryk Barczewski, Kamil Kiedrowicz, Jakub Nykiel i Mateusz Trela (najlepszy strzelec- 25 goli) nie opuścili żadnego meczu, Kacper Bielecki i Wojciech Marzec nie wzięli udziału w zaledwie jednym. Ekipa nie zawsze mogła jednak wychodzić na murawę w optymalnym zestawieniu, odczuwalna była zwłaszcza absencja w aż dziewięciu spotkaniach Damiana Kamowskiego. Skład był mimo to w miarę stabilny, roszad w trakcie sezonu nie za wiele, a wiosną doszlusował do kadry tylko jeden nowy piłkarz, Miłosz Parzybut.

Klasa okręgowa juniorów D1 sama w sobie była interesującymi rozgrywkami. Mowa tu szczególnie o rundzie wiosennej, bo teoretycznie ustalona po I części kampanii hierarchia wydawała się być nie do zachwiania, a tymczasem w kwietniu i maju sypnęło licznymi niespodziankami. Równo grała Brda Przechlewo, ogrywając po kolei każdego z przeciwników, co omal nie skończyło się wyprzedzeniem stuprocentowego faworyta do zwycięstwa w lidze Korala Dębnica. Za plecami czołowego duetu walka o trzecie miejsce była zażarta, w zasadzie wszyscy notowali wahania dyspozycji. Dobrze obrazuje ten zacięty bój końcowa tabela, w której drużyny, które zajęły lokaty od trzeciej do siódmej dzieliły tylko cztery punkty!

Co dalej z naszym zespołem? Przechodzimy szczebelek wiekowy wyżej, a więc od jesieni będziemy rywalizować w juniorach C2. Już na dużym boisku, zatem czeka piłkarzy istotna zmiana, kolejne wyzwanie i sprawdzian...

Razem: 16 meczów, 8 wygranych, 2 remisy, 6 przegranych, 26 punktów, bramki 46-43

Jesień: 8 spotkań, 6 zwycięstw, 0 remisów, 2 porażki, 18 punktów, bramki 29-24

Wiosna: 8 spotkań, 2 zwycięstwa, 2 remisy, 4 porażki, 8 punktów, bramki 17-19