Raport z Dobiegniewa- dzień czwarty...09.07.2015r.
Emocje dla debrzneńskich dzieci w czwartej odsłonie turnieju w Dobiegniewie zaczęły się wczesnym rankiem, ponieważ już o godz.9.00 ekipa Sebastiana Stalki przystąpiła do meczu 1/8 finału. Do fazy pucharowej nasi przecisnęli się w ostatniej chwili, gdyż spośród drużyn, które zajęły szóste lokaty w grupach A, B i C to właśnie czerwono-niebiescy mieli najlepszy bilans i stąd miejsce w czołowej szesnastce zawodów.

Team znad Debrzynki zderzył się dzisiaj ze "ścianą", bo tak należałoby szczerze określić klub, z którym przyszło nam rywalizować o awans do ćwierćfinału. Górnik Wałbrzych bezapelacyjnie zwyciężył w grupie z kompletem 18 punktów, uzyskując imponujący dorobek bramkowy 41-2... Wałbrzyszanie byli więc stuprocentowym faworytem potyczki i swoją wyższość udowodnili efektowną wygraną 9:0. Tragedii nie ma, nie sposób było oczekiwać cudu.

O godz.12.20. swoje spotkanie rozgrywała młodsza grupa, a za przeciwników miała gospodarzy zawodów, Błękitnych Dobiegniew. Liczyliśmy (tak po cichutku) na pomyślne wieści i rzeczywiście takie nadeszły. MKS wygrał 2:0 po golach Huberta Lange i Norberta Wieszewskiego. Brawo!

Po obiedzie obydwa roczniki po raz drugi dzisiaj wybiegły na boisko. Piłkarze Stalki o godz.18.00 zmierzyli się z przegranym z pary Błękitni Dobiegniew- Stilon Gorzów Wielkopolski, a więc doszło do rewanżu za remisowy mecz w grupie, bowiem drugi raz zetknęliśmy się z gorzowianami. Emkaesiacy wygrywali tym razem do przerwy 1:0 po bramce Miłosza Parzybuta i długo "trzymali" ten wynik także w drugiej odsłonie. Grający z wiatrem rywale dwukrotnie pokonali jednak w końcówce Patryka Barczewskiego i ulegliśmy Stilonowi 1:2.

Natomiast o godz.19.20 zawodnicy Słonki stanęli do boju z lepszym z meczu Pogoń Nowe Skalmierzyce- Farma II Kalina. Byli to pogoniści, którzy rozgromili przed południem Farmę 7:0. Debrznianie przegrali 1:2, a trafienie (dające w tym momencie wyrównanie) zaliczył Kamil Janke.