Ogłoszono kalendarz rundy jesiennej27.06.2015r.
Na początku czerwca Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził uchwałą terminy rozgrywek dla wszystkich klas na I część sezonu 2015/2016. Aby wcześniej nie mieszać kibicom w głowach (ciągle trwała przecież poprzednia edycja), przedstawiamy go dopiero teraz, kiedy wszyscy powolutku zaczynają myśleć już o wydarzeniach kolejnych miesięcy.

Wiadomo, że czekać nas będzie 15 serii gier w słupskiej klasie okręgowej. Inauguracja nastąpi w weekend 15/16 sierpnia. Następne kolejki przewidziano tak: 22/23 sierpnia, 29/30 sierpnia, 5/6 września, 12/13 września, 19/20 września, 26/27 września, 3/4 października, 10/11 października, 17/18 października, 24/25 października, 28/31 października, 7/8 listopada, 11 listopada, 14/15 listopada.

Jak widać związek zrezygnował z wyznaczania terminu środowego pod koniec sierpnia, co było praktyką dość częstą w poprzednich latach. Zastąpiono go (i słusznie) grą w Święto Niepodległości. Zdziwienie z kolei budzi fakt, iż dwunasta seria ma odbywać się (w zależności od woli gospodarza spotkania) 28 października (środa) lub 31 października (sobota). To bardzo niefortunne postanowienia, gdyż organizowanie meczu w środku tygodnia późną jesienią (czyli po zmianie czasu) może oznaczać (przykładowo) konfrontację Wybrzeże Objazda- MKS Debrzno o godz.15.00... Temat ewidentnie do przemyślenia i zweryfikowania, panowie działacze...

Ponadto Pomorski ZPN założył, iż futboliści będą wybiegać aż pięciokrotnie, aby toczyć boje regionalnego Pucharu Polski. Poszczególne rundy zaproponowano na 15/16 sierpnia, 2 września, 23 września, 14 października i 4 listopada. Naturalnie wszystko zależne jest od liczby ekip zgłoszonych do tych rozgrywek, ponieważ obowiązek wzięcia w nich udziału ciąży jedynie na klubach grających co najmniej w okręgówce, te z klas niższych mają w tym względzie wolną rękę. Kiedy zatem przystąpią do potyczek pucharowych czerwono-niebiescy znad Debrzynki przekonamy się najpewniej na przełomie sierpnia i września.