Brak werwy na finiszu29.05.2015r.
W założeniu miała to być potyczka dwóch równych drużyn zacięcie walczących o zajęcie trzeciej pozycji na koniec sezonu. Było jak było... Przegraliśmy w Krojantach z ekipą Kornowscy Szarża 0:4 i juniorzy D1 zamknęli rozgrywki w kiepskim stylu. Udana poza wszystkim kampania 2014/2015 przyniesie zatem trzecią lub czwartą lokatę, w zależności od tego jak piątkowi rywale zaprezentują się za tydzień w Czarnem. Aby wyprzedzić MKS wystarczy im przynajmniej zremisować z Czarnymi.

Zagraliśmy słabe spotkanie, a młodzi debrznianie nie umieli zrealizować niczego z tego, co wkładał im do głów trener Sebastian Stalka. Również w przerwie, kiedy punkt po punkcie jeszcze raz wyłuszczał, czego oczekuje po grze poszczególnych zawodników, wskazywał błędy, zwracał uwagę na szereg elementów związanych z meczem. W tym momencie przegrywaliśmy już 0:2, bo dwukrotnie po rzutach wolnych Patryk Barczewski (nie bez swojej winy) wyciągał futbolówkę z siatki. To zdarzyło się w 18 i 21. minucie.

W 27 min. wyręczyła nas poprzeczka. W 32 min., a więc tuż po zmianie stron Jakub Nykiel po precyzyjnym dograniu jednego z kolegów miał przed sobą pustą bramkę. Strzelił nieczysto, lekko i piłka ledwo toczyła się w kierunku linii. Na pewno jej nie przekroczyła, chociaż prowadzący zawody Zdzisław Swakowski w pierwszej chwili pokazał na środek uznając gola. Głos fair z ławki rezerwowych MKS-u, gdzie dokładnie było widać położenie piłki, jednoznacznie zrewidował optykę arbitra i nadal było 2:0 dla gospodarzy.

W 44 i 51 min. miejscowi podwyższyli prowadzenie na 4:0. Oprócz tego w 47 min. Barczewski wybronił w sytuacji sam na sam, ale chwilę wcześniej to my byliśmy bliscy szczęścia, gdy "gała" wylądowała na poprzeczce, a chcący ją dobić Kamil Łukaszewski nie trafił w światło bramki.

Kończymy ligę w minorowych nastrojach. Runda wiosenna miała być trudniejsza niż pierwsze półrocze sezonu, ale mimo wszystko spodziewaliśmy się lepszej postawy teamu Stalki i większej zdobyczy punktowej. Na dłuższe podsumowanie przyjdzie jeszcze pora, obecnie pozostaje nam śledzić rezultaty ostatniej kolejki, w której emkaesiacy będą pauzować.

Kornowscy Szarża Krojanty- MKS Debrzno 4:0 (2:0)
Barczewski- Andrzejewska, Bielecki, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz, Łukaszewski, Marzec, Mudyna, Nykiel, Pałubicki, Parzybut, Stankiewicz, Trela, Urbanowicz