Żal "wapna", gol "Żłobka" nie wystarczył 24.05.2015r.
Bez dwóch zdań niekwestionowanym faworytem niedzielnej konfrontacji juniorów B MKS-u z Tęczą Brusy byli przyjezdni. Bruszanie przodują w tabeli i zwycięstwo nad Debrzynką dawało im już na pewno pierwszą lokatę w lidze na koniec sezonu. Cel osiągnęli, ale czy obejrzeliśmy zawody, w których różnica między najlepszą drużyną sezonu, a tą okupującą przedostatnią pozycję była jakoś szczególnie widoczna? Nie, lecz w takich spotkaniach swoje ciężko wypracowane szanse trzeba wykorzystywać, wówczas nadzieja na dobry rezultat nigdy nie będzie mrzonką...

Mieliśmy w potyczce z Tęczą doskonałą okazję na bramkę w 18. minucie. Po akcji prawą flanką w szesnastkę wpadł Dominik Fiegler i zdaniem sędziego został nieprzepisowo powstrzymany przez jednego z obrońców. Rzut karny dla czerwono-niebieskich wykonywał Kacper Rekusz, ale niestety wcelował w prawy słupek bramki gości... W tym momencie było 0:1, gdyż rywale identyczną sposobność zamienili na gola, bezbłędnie egzekwując jedenastkę w 13. minucie. W tym przypadku arbiter odgwizdał faul Macieja Petryczki.

W 27 min. Petryczko niepotrzebnie wdał się w starcie z przeciwnikiem, zgubił futbolówkę w newralgicznym miejscu boiska, czyli blisko "świątyni" Szymona Kalli, co natychmiast skończyło się utratą drugiego gola po technicznym strzale ponad debrzneńskim bramkarzem. Podopieczni Łukasza Płóciennika nie rezygnowali jednak i ten upór przyniósł efekt w doliczonym czasie I odsłony, gdy w zamieszaniu wpakował z bliska piłkę do siatki Jakub Żłobecki. "Żłobek" wrócił do treningów, został dwa(!) dni przed spotkaniem z Tęczą zgłoszony do ligi i "zameldował" się w drużynie w najbardziej odpowiedni sposób.

W drugiej połowie dążyliśmy do wyrównania, ale trzeba jasno stwierdzić, że nadmiernej liczby okazji na to nie odnotowaliśmy. W 53 min. Fiegler przymierzył groźnie z dystansu z lewej nogi, a w 64 min. Fabian Rusch wywalczył futbolówkę i strzelił z niezłej pozycji nieprecyzyjnie. Po drugiej stronie dwukrotnie na oklaski zasłużył Kalla, który w 48 i 51 min. wybronił trudne piłki. Nie mógł jednak nic poradzić na sytuację z pierwszej minuty doliczonego czasu, kiedy Tęcza uzyskała trzecie trafienie, przy biernej postawie bloku defensywnego debrznian.

Do zakończenia edycji 2014/2015 zostały juniorom B dwa występy. Najbliższy w niedzielę 31 maja o godz.13.00 z Granitem w Koczale.

MKS Debrzno- Tęcza Brusy 1:3 (1:2)
Gol dla MKS-u: Jakub Żłobecki (40+1)
MKS: Kalla- Raszliński, Petryczko, Masternak, Nowak- Fiegler, Rekusz, Górnowicz, Jaworski- Rusch, Żłobecki