Tym razem średnia dyspozycja 23.05.2015r.
W drugiej odsłonie rywalizacji turniejowej juniorów E2 w tej części edycji 2014/2015 czerwono-niebiescy szkoleni przez Sławomira Słonkę odnieśli na Orliku w Człuchowie dwa zwycięstwa i ponieśli dwie porażki. Wyjątkowo rozegrali tylko cztery spotkania, ponieważ piąte z Czarnymi Czarne zostało przełożone. Porównując sobotni dorobek z poprzednimi imprezami tego typu był to przeciętny występ debrznian, którzy mimo to zachowali wysoką, drugą pozycję w tabeli swojej grupy okręgówki.

Zawody nr 6 w kalendarzu zainaugurowaliśmy meczem na szczycie, czyli konfrontacją z JFA Przechlewo. Emkaesiacy ulegli liderowi zestawienia 1:2, a bramkę (dającą w tym momencie rezultat remisowy 1:1) strzelił Mikołaj Stryszyk. W drugiej próbie zwyciężyliśmy gospodarzy z AP Człuchów 1:0, a warto nadmienić, że tego "złotego" gola zdobył Hubert Lange, strzałem z rzutu wolnego dosłownie w ostatniej sekundzie gry, bo sędzia bezpośrednio po tym uderzeniu zakończył spotkanie...

Pomyślnie rozpoczęliśmy trzecią potyczkę, z Chojniczanką Chojnice, bowiem po trafieniu Szymona Mazy team znad Debrzynki wygrywał 1:0. Niestety, troszkę brak naszej koncentracji, nieco więcej szczęścia i determinacji po stronie rywali i w szybkim tempie straciliśmy dwie bramki, co skutkowało przegraną 1:2. Zupełnie inaczej, zgodnie zresztą z przypuszczeniami, przebiegał mecz z drugą ekipą z Grodu Tura, którą zespół debrzneński wyraźnie pokonał 6:1. Swojego pierwszego gola w lidze zdobył Tymoteusz Pachura, nominalnie pełniący funkcję golkipera przez niemal cały turniej. Po ewidentnym indywidualnym błędzie, gdy przeciwnicy zdobyli niespodziewanie bramkę, otrzymał szansę szybkiej rehabilitacji w polu i... po ładnej akcji skutecznie wykończył atak MKS-u. Brawo.

Ostatnia konfrontacja z Czarnymi została odwołana i odbędzie się tuż przed środową (27 maja o godz.16.30), zaległą imprezą w Debrznie. Kluby za przyzwoleniem Podokręgu Słupskiego porozumiały się naprędce co do takiego rozwiązania, gdyż piłkarze znad Czernicy musieli wcześniej wyjechać do domu z powodu próby komunijnej i zabrakło czasu, aby rozegrać to spotkanie w pierwotnym terminie. W Człuchowie najwięcej punktów (11) wywalczyła drużyna JFA Przechlewo, ale zwraca uwagę dobry bilans APaCzy, którzy zgromadzili dziesięć oczek i przegrali (przyznajmy to, bardzo pechowo, o czym wyżej) jedynie z MKS-em.

W zmaganiach mistrzowskich zadebiutował Nikodem Bracht. Serdeczne podziękowania tradycyjnie kierujemy do Rodziców, którzy wspierali drużynę Słonki w Człuchowie: Niny Pachury, Michała Mazy, Grzegorza Janke, Krzysztofa Lange, Tadeusza Schauera i Marka Stryszyka.

Wyniki MKS-u Debrzno i strzelcy bramek dla naszego zespołu:

MKS- JFA Przechlewo 1:2 (Stryszyk)
AP Człuchów- MKS 0:1 (Lange)
MKS- Chojniczanka Chojnice 1:2 (Maza)
MKS- Chojniczanka II Chojnice 6:1 (Maza 3, Pikulik 2, Pachura)
Czarni Czarne- MKS mecz przełożony na 27 maja

MKS: Pachura- Bracht, Goryl, Janke, Kujawski, Lange, Maza, Pikulik, Schauer, Stryszyk, Wojciechowski