Nie ma strzałów, nie ma goli20.05.2015r.
Słowa pochwały kierowaliśmy ostatnio w kierunku drużyny juniorów D1 za wysoką wygraną z Kolejarzem Chojnice i najlepszą skuteczność w sezonie, a tu zaledwie cztery dni później klops... Przegraliśmy z Czarnymi Czarne 0:1 po słabym spotkaniu, w którym na palcach jednej ręki można było policzyć składne akcje podopiecznych Sebastiana Stalki. Byliśmy słabsi przede wszystkim w walce fizycznej i to głównie (a nie umiejętności czysto piłkarskie) zadecydowało o niepowodzeniu. Poza tym nie oddaliśmy praktycznie żadnego groźnego strzału na bramkę przeciwnika, trudno zatem w tej sytuacji "domagać się" korzystnego rozstrzygnięcia.

Mecz nie stał na wybitnym poziomie, przeważała walka w środku pola, dużo pojedynków jeden na jeden. Graliśmy z niżej notowanym w tabeli zespołem, który wprawdzie niespodziewanie w weekend poprzedzający tę potyczkę ograł lidera rozgrywek Koral Dębnica, ale to raczej czerwono-niebiescy byli faworytem konfrontacji. Jak wiadomo jednak to, co na papierze wydaje się realne, w rzeczywistości może okazać się trudne do wykonania i tak też było w środowe popołudnie.

Jeżeli któraś ze stron stwarzała zagrożenie pod drugą bramką, to byli to miejscowi piłkarze. Kilka dobrych interwencji zaliczył Patryk Barczewski, nieźle trzymał w ryzach blok defensywny Damian Kamowski, ale ogólnie prezentowaliśmy się kiepsko. W 15 min. "Barczesa" wyręczyła poprzeczka, sporo innych uderzeń przeszło obok celu. Do przerwy bez goli, a decydująca dla końcowego wyniku okazała się akcja z 33. minuty, gdy po rzucie rożnym w zamieszaniu piłka po płaskim strzale znalazła się w siatce.

Szkoda tego meczu, bo porażka 0:1 w Czarnem może skomplikować plany dotyczące zajęcia miejsca w czołowej trójce na koniec ligi. Wprawdzie podkreślamy, iż nie jest to najistotniejsze w juniorskim futbolu, lecz udaną przecież kampanię 2014/2015 warto byłoby skończyć na podium... W najbliższy weekend juniorzy D1 odpoczywają, do gry wrócimy we wtorek 26 maja, kiedy to o godz.17.00 podejmiemy w Debrznie AP Człuchów.

Czarni Czarne- MKS Debrzno 1:0 (0:0)
MKS: Barczewski- Andrzejewska, Bielecki, Kamowski, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz, Łukaszewski, Marzec, Mudyna, Nykiel, Pałubicki, Parzybut, Plewa, Trela