Nieudana inauguracja wiosny09.04.2015r.
Słabo zaczęli rozgrywki ligowe w rundzie rewanżowej juniorzy D1 MKS-u Debrzno. Zespół Sebastiana Stalki uległ na wyjeździe Brdzie Przechlewo 0:3 i z przebiegu meczu rezultat ten jest sprawiedliwy. Tym samym rywale zrewanżowali się z nawiązką za przegraną we wrześniu 2014r. w Debrznie 2:3.

Obydwie drużyny nie zaimponowały szczególną dyspozycją, jednak to miejscowi stworzyli znacznie więcej dogodnych okazji na gole i co najważniejsze- trzy z nich wykorzystali. Wprawdzie w 8 min. gry za sprawą Mateusza Treli (indywidualna akcja i uderzenie w boczną siatkę) mogliśmy objąć prowadzenie, lecz w następnych fragmentach było tylko gorzej. W 11 min. Patryk Barczewski udanie interweniował po egzekwowanym przez przeciwników rzucie rożnym, ale w 19 min. skapitulował. Po rzucie wolnym jeden z naszych obrońców przedłużył futbolówkę, trafiła do pozostawionego bez opieki napastnika Brdy i straciliśmy gola.

W 23 min. mieliśmy rzut wolny podyktowany za zagranie ręką. Strzelał Trela, ale golkiper sparował piłkę. W końcówce pierwszej połowy jeszcze w 28 min. było groźnie pod naszą bramką na skutek solowego rajdu rywala. Na drugą część czerwono-niebiescy wychodzili nastawieni pozytywnie, ale optymizm uleciał po dosłownie... 30 sekundach, kiedy prosty błąd Wojciecha Marca bezlitośnie wykorzystali przechlewianie. Od tego momentu, przy dwubramkowej różnicy, Brda grała swobodniej, a my nie mieliśmy za bardzo pomysłu na odwrócenie losów potyczki.

Trzecie trafienie gospodarze zanotowali w 41. minucie, gdy P. Barczewski wyjmował piłkę z siatki po płaskim strzale z kilkunastu metrów. Oprócz tego kilka razy miejscowi spudłowali strzelając z bliska, a w innych sytuacjach dobrze spisał się golkiper emkaesiaków. Nasi piłkarze praktycznie nie zagrozili w tej fazie konfrontacji przechlewskim zawodnikom.

W drugim wiosennym występie zagramy u siebie z liderem zestawienia, Koralem Dębnica. Mecz przewidziano na sobotę 18 kwietnia o godz.13.30.

Brda Przechlewo-MKS Debrzno 3:0 (1:0)
MKS: Barczewski- Andrzejewska, Bielecki, Kamowski, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz, Łukaszewski, Maciak, Marzec, Mudyna, Nykiel, Plewa, Szyszka, Trela