Litwiniuk, Sieg i Łopienski zagrają w Scholastykowie27.03.2015r.
Trzej wychowankowie MKS-u Debrzno będą występować w rundzie wiosennej edycji 2014/2015 w nowych barwach klubowych. Damian Litwiniuk, Kamil Sieg i Tomasz Łopienski, bo o tych zawodnikach mowa, powalczą o punkty dla beniaminka pilskiej klasy A i zarazem outsidera po I części sezonu Orła Scholastykowo.

W przypadku Litwiniuka to już drugi raz, gdy przenosi się do odległej o kilka kilometrów od miasta nad Debrzynką miejscowości. Poprzednio grał w Orle wiosną 2014r. na podstawie umowy wypożyczenia, obecnie został transferowany definitywnie. "Amper" bardzo długo był związany z czerwono-niebieskimi, bowiem futbolową przygodę rozpoczynał ponad trzynaście lat temu, we wrześniu 2001r od gry w zespole juniorów młodszych. Przez niemal cztery lata spędzone w drużynach młodzieżowych emkaesiaków zdobył 15 goli w lidze. Bardzo obszerną kartę 28-latek zapisał w teamie seniorów, w którym debiutował 20 lutego 2005r. w wyjazdowym sparingu z Jednością Zakrzewo, przegranym 3:4. Ogółem do 13 sierpnia 2014r. (ostatnie zawody, w Sępólnie Krajeńskim z Krajną, wygrany 4:3) zaliczył aż 263 oficjalne mecze, zdobywając 54 gole.

Drugi z wymienionych Sieg przeszedł do klubu z północnego skraju Wielkopolski na zasadzie transferu czasowego (do 30 czerwca 2015r.). Dla Kamila w praktyce jest to powrót do regularnego uprawiania futbolu, ponieważ jak pamiętamy od lipca 2011r., ze względu na kontuzję nie miał możliwości gry. Od tej pory wystąpił w MKS-u tylko dwukrotnie, w lutym 2014r. w towarzyskiej potyczce z drużyną Kornowscy Szarża Krojanty oraz jesienią ubiegłego roku symboliczne trzynaście minut w spotkaniu mistrzowskim z GTS-em Czarna Dąbrówka. Łącznie od 30 lipca 2006r. do 19 października 2014r. lewonożny pomocnik reprezentował klub z Grodu Dzika 156 razy, strzelając 17 bramek. Naturalnie wcześniej terminował w zespołach juniorskich (2001-2004), wpisując się na listę strzelców w lidze 13-krotnie. Teraz podobnie jak Litwiniuk, nie mając możliwości trenowania i tym samym realnej walki o miejsce w składzie MKS-u, spędzi najbliższe miesiące w teamie z sąsiedniej gminy.

Po ponad pięcioletniej pauzie wraca na piłkarską murawę Łopienski. "Skała" na początku kampanii 2009/2010 doznał urazu kolana i od tej pory nie był aktywny sportowo. Obecnie próbuje swoich sił w Scholastykowie. Przypomnijmy, iż w okresie od 16 września 2006r. do 30 sierpnia 2009r. zagrał w czerwono-niebieskim kostiumie 85 razy, zdobywając dwa gole. Młodzieżowy futbol w jego wykonaniu to z kolei lata 1999-2006 i jedno trafienie w klasie okręgowej.

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia, dziękując za dotychczasową grę w MKS-ie! Sieg i Łopienski zadebiutowali w Orle 15 marca w trakcie pucharowej konfrontacji z Włókniarzem Okonek (3:6). Nie wyszedł wtedy na boisko zmagający się z niegroźnym urazem Litwiniuk, ale godzi się wspomnieć, że kilka miesięcy wcześniej przyczynił się strzelanymi golami do awansu scholastykowian do klasy A, więc udane mecze w nowym otoczeniu ma już za sobą.