Obserwatorów opłaci związek17.03.2015r.
Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej uchwałą z dnia 23 lutego 2015r. zmienił zasady rozliczania delegacji obserwatorów na mecze IV ligi i klas niższych. Jest to istotna informacja dla poszczególnych klubów uczestniczących w rozgrywkach, bowiem od początku rundy wiosennej wszystkie koszty związane z obserwacją zawodów weźmie na siebie wojewódzka centrala futbolowa w Gdańsku.

Wprawdzie z roku na rok liczba tego typu delegacji na spotkania ligowe systematycznie malała (np. w 2014r. MKS Debrzno poniósł jedynie dwukrotnie tego typu opłatę), to jednak dla każdego klubu postanowienia przywoływanej tu uchwały stanowią mniejszą lub większą oszczędność.