Lipka zamiast Bydgoszczy04.03.2015r.
GTS Lipka, a nie juniorzy starsi Chemika Bydgoszcz będą następnym sparingpartnerem czerwono-niebieskich. Zespół Pawła Władyczaka wybierze się do sąsiedniej miejscowości 8 marca, a początek meczu przewidziano na godz.11.00.

Skąd ta zmiana? Umówiona w grudniu ubiegłego roku kontrolna konfrontacja z bydgoszczanami stała już od kilku dni pod dużym znakiem zapytania, a to z powodu eufemistycznie ujmując ogromnych zawirowań organizacyjnych u naszych (teraz już wiemy, że niedoszłych) rywali. Pokrótce chodzi o to, iż zwolniono z pełnienia funkcji dotychczasowego trenera ekipy juniorów A Chemika (przypomnijmy- występuje tam od roku wychowanek MKS-u Debrzno Krzysztof Szawarniak), z czym nie zgodzili się (i nadal kontestują tę decyzję) jego podopieczni, którzy zaprzestali w akcie protestu zajęć w klubie. Drużyna w tym momencie jest w stanie zawieszenia, w rozsypce i jest oczywiste, że w takiej sytuacji wyjazd do miasta nad Brdą na "wycieczkę" (bo raczej nie na towarzyskie zawody z ekipą, której de facto na dziś nie ma) stracił sens.

Jak to w takich przypadkach bywa bardzo trudne było znalezienie wyjścia awaryjnego, tzn. przeciwnika na najbliższy weekend, bo przecież wszyscy mają swoje gry towarzyskie zaplanowane. Zgodnie z przewidywaniami efekt naprędce nawiązanego kontaktu z kilkunastoma klubami był żaden, ale na szczęście w końcu udało się rozwiązać problem. Wcześniej przewidywaliśmy wizytę w Lipce w środę 11 marca i mecz w ramach treningu, ale nastąpiła korekta i emkaesiacy udadzą się za miedzę trzy dni wcześniej. Czy będzie to ostatni sprawdzian przed potyczką pucharową w Kobylnicy i dalszymi w lidze? Raczej tak chyba, że umiejscowiony w pilskiej klasie A Orzeł Scholastykowo przystanie na propozycję rozegrania spotkania w środku tygodnia.