Strażacy powtórzyli sukces sprzed siedmiu lat02.02.2015r.
Ekipa Ochotniczej Straży Pożarnej zwyciężyła w XV Mistrzostwach Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej, które wczoraj rozegrano w obiekcie Zespołu Szkół. Triumf strażaków był bez wątpienia zasłużony. Już przed zawodami ich skład wydawał się najsilniejszy, co potwierdziła potem boiskowa rzeczywistość. W dziejach "zakładówki" pierwszeństwo przypadło zespołowi Henryka Dudzica drugi raz, poprzednio był najlepszy w 2008 roku.

Zawody ułożyły się atrakcyjnie dla kibiców, ponieważ traf chciał, iż terminarz przewidział jako ostatnie spotkanie de facto o zwycięstwo, między OSP a teamem MON, złożonym (częściowo w teorii, częściowo w praktyce) z zawodników związanych z wojskiem i ich przyjaciół. A propos tego określenia, nie da się ukryć, że od kilku lat nasza doroczna impreza bardziej stała się "przyjaciół" niż "zakładów pracy"... Po czwartkowym zebraniu organizacyjnym i tak drugi raz debatowano nad tym, kto jest uprawniony do gry, a kto nie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego Sebastiana Stalki w niedzielne popołudnie... Ostatecznie osiągnięto porozumienie i można było skupić się na wydarzeniach czysto piłkarskich.

Sympatycy halowego futbolu obejrzeli 21 spotkań (po dwanaście minut każde), sporo ładnych goli, kilka konfrontacji mogło się podobać. Mistrzowie z 2014r., czyli Megalux Lipka tym razem zajęli trzecią lokatę, ale raczej nie mogli czuć niedosytu, gdyż faktycznie w tym zestawieniu na więcej nie było ich stać. Świetnie zaczęli turniej piłkarze Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, odnosząc trzy zwycięstwa, lecz później było znacznie gorzej i uplasowali się tuż za podium. Żołnierze z JW 3775 Nieżychowice dzielnie stawili czoła rywalom, co warte podkreślenia jako jedyni urwali punkty strażakom i ogólnie, mimo stosunkowo niskiego, piątego miejsca swój występ mogą zapisać na plus. Stawkę siedmiu drużyn zamknęły Dobrynka sp. z o.o. i PPZ Przybkowo.

Te prawie sześć godzin spędzonych w hali nie było zmarnowanym czasem, a że ktoś wygrał, a innym powiodło się nieco słabiej, to normalne. Słów kilka jeszcze o wyróżnieniach indywidualnych. Robert Rutyna otrzymał statuetkę dla najlepszego golkipera i stał się tym samym najbardziej utytułowanym uczestnikiem mistrzostw na tej pozycji, a to z tego powodu, że zgarnął bramkarskie trofeum trzeci raz (wcześniej w 2008r. też w barwach OSP oraz w 2011r., gdy reprezentował Skarbek Słupia). Królem strzelców został Paweł Wegner z MON-u i także nie debiutował w tej roli, bo wygrywał cenioną klasyfikację w 2010 i 2011r. w drużynie ZBR Powozińska Kiełpinek, jak również w 2014r. grając jako "przyjaciel" w Straży Miejskiej. W liczącej piętnaście wydań historii omawianych zmagań lepszy jest jedynie Sylwester Nylec z MOW, który najskuteczniejszym snajperem był aż pięciokrotnie!

Najcenniejszy splendor przypadł Adamowi Szaciukiewiczowi z MOW, któremu przyznano tytuł MVP imprezy. Dołączył do szerokiej grupy swoich kolegów z ośrodka, którzy w minionych latach zdobywali tę nagrodę, a zatem Mirosława Kisełyczki (dwukrotnie, w 2004 i 2006r.), Andrzeja Gintera (2005r.), Mirosława Łepka (2008r.), Andrzeja Żugaja (2011r.) i S. Nylca (2013r.). Do zobaczenia za rok, na szesnastej edycji turnieju!

XV Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej- 1 lutego 2015r.

Wyniki meczów i strzelcy goli:

JW 3775 Nieżychowice- PPZ Przybkowo 2:1

5.JW 3775 Nieżychowice 7 8-10
6.Dobrynka sp. z o.o 3 6-12
7.PPZ Przybkowo 1 4-20

Najlepszy zawodnik: Adam Szaciukiewicz (MOW)
Najlepszy bramkarz: Robert Rutyna (OSP)
Król strzelców: Paweł Wegner (MON) 10 goli

Składy drużyn i dorobek bramkowy:

Ochotnicza Straż Pożarna: Łukasz Dudzic (2), Krzysztof Jaworski (1), Bartłomiej Lica (3), Bartłomiej Rutyna (9), Robert Rutyna, Maciej Sadowski, Paweł Władyczak (5)

MON: Daniel Janusz, Tomasz Łopienski (2), Szymon Malmon (2), Dariusz Pietrzak, Arkadiusz Śledź, Paweł Wegner (10), Mirosław Wieszewski (2) + dwie bramki samobójcze

Megalux Lipka: Michał Bednarek, Piotr Kaczor (2), Andrzej Korzeniowski (2), Rafał Kuchciak (3), Edward Marek, Przemysław Marek (2), Marcin Marzec (3), Karol Skotarczak