Szczyt na remis, w czołówce kwartet16.12.2014r.
Na godzinę 20.05 zaplanowane było hitowe starcie drugiej serii rozgrywek ligi halowej pomiędzy Gromem Barkowo i Mebloluxem. Z powodu małego, trzydziestominutowego "poślizgu" związanego z organizacją zawodów dziecięcych, na wieczorną potyczkę liderów trzeba było poczekać nieco dłużej, lecz powodów do narzekań absolutnie nie mieli ci, którzy pozostali na sali. Mecz mógł się podobać najwybredniejszym sympatykom futbolu pod dachem i to pod każdym względem, od jakości gry zaczynając, przez dramaturgię, na zachowaniu piłkarzy kończąc.

Rezultat 4:4 pewnie nie zadowolił obydwu stron, bo były niedaleko pełnej puli, ale z drugiej strony nikogo nie krzywdzi. Atutem debrznian była m.in. bardzo dobra forma Michała Kawczaka, z kolei barkowianie dysponują szerszą ławką rezerwowych, co dało o sobie znać w drugiej fazie rywalizacji. Grom ciągle gonił wynik, w pewnym momencie notowaliśmy już prowadzenie Mebloluxu 4:2, jednak końcówka była pomyślniejsza dla triumfatorów rozgrywek edycji 2012/2013.

Po tym meczu nie ma już w lidze ekipy bez strat punktowych. Grom i Meblolux nadal liderują, lecz tuż za nimi czają się drużyny Ogrodowej/Gama i JR Team Człuchów. Obie odniosły po dwa zwycięstwa, chociaż napisać, że przyszło im to z łatwością byłoby grubą przesadą. W ogóle cała seria stała pod znakiem bardziej wyrównanych niż tydzień wcześniej potyczek, ponadto padło zdecydowanie mniej goli, co też świadczy o równaniu poziomu w górę.

Bez zdobyczy ciągle pozostaje Skra Bińcze, która wprawdzie nie przegrywała tym razem sromotnie, a nawet w boju z Pustynią Miast była całkiem blisko korzystnego wyniku, jednak kolejny raz przekonaliśmy się jak złym doradcą są nerwy. Przemysław Procak i Paweł Szapiel zarobili po czerwonej kartce, co z pewnością nie przysłużyło się zespołowi, a ich samych wykluczy z gry na jeden mecz w następny weekend. Zero punktów ma też Kwaszarnia Gliszczyński, wzmocniona w niedzielę przez Arkadiusza Lewenko i Mirosława Kisełyczkę. Ekipa ze średnią wiekową mocno "+35" stawiła dzielny opór JR Team i później Gromowi, ale szczególnie w drugim spotkaniu ewidentnie zabrakło atutów fizycznych, kondycyjnych. Na pocieszenie pozostaje pierwsza lokata w klasyfikacji "Fair Play", wespół z Ogrodową/Gama.

Patryk Klejdysz zachował pozycję przodownika w zestawieniu "goleadorów", lecz tuż za nim plasuje się Kawczak, a grupę pościgową stanowi na razie trio z Barkowa: Paweł Łacko, Patryk Janczak i Ariel Sobczak. 21 grudnia o godz.15.00 trzecia w obecnym sezonie porcja ośmiu meczów, z których największą uwagę przykuwać będą zapewne następujące: JR Team- Grom i JR Team- Ogrodowa/Gama...