Druga lokata w Tur Junior Cup 13.12.2014r.
Ekipa Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno rocznika 2002 (i młodsi) dobrze spisała się na turnieju halowym w Charzykowach. Drugie miejsce w Tur Junior Cup było rzeczywiście wykładnikiem poziomu gry zaprezentowanego przez zawodników Sebastiana Stalki na tle innych uczestników. Zawody mające mieć obsadę sześciodrużynową rozegrano niestety w okrojonym zestawieniu, ponieważ nie dojechał awizowany wcześniej team Zawiszy Bydgoszcz.

Szkoda, ale nic na to nie można było poradzić. Odległość dzieląca miasto nad Brdą od Charzyków nie jest żadnym usprawiedliwieniem... A może nagły atak zimy w okolicy Bydgoszczy, o którym nic nie wiemy sprawił, iż drużyna bądź co bądź działająca pod szyldem ekstraklasowego klubu spasowała? Oczywiście żartujemy, ale zmorą każdego organizatora imprezy sportowej jest taka właśnie niekomfortowa sytuacja, z którą notabene mieliśmy do czynienia niejednokrotnie i my, żeby wspomnieć tylko czerwcowy turniej o "Puchar Akademii" na Orliku i absencję AP Szczecinek.

Emkaesiacy udanie zaczęli sobotnie zmagania wygrywając z AP Euro-Tur gmina Chojnice 3:2. Hat tricka zanotował w tym meczu Jakub Pałubicki, wyrywając po uderzeniu z rzutu karnego niemal w ostatnim momencie punkty nieźle prezentującym się rywalom. Były emocje, gdyż po spokojnym otwarciu wyniku w szybkim tempie straciliśmy dwa gole i czerwono-niebiescy mozolnie musieli odrabiać dystans. Na szczęście dopięli swego i zapisaliśmy ważne trzy oczka. W drugim spotkaniu przeciwnikiem była najsłabsza w stawce Charzykowianka, którą debrznianie gładko odprawili z pokaźnym bagażem ośmiu trafień.

Trzecia potyczka, ze znaną nam z rywalizacji ligowej Szarżą Krojanty, zgodnie z przewidywaniami przyniosła mnóstwo emocji. Słaby początek (2:0 dla rywali), wyrównanie, ponowne prowadzenie (tym razem 3:2) teamu z Krojant, dwa gole dla AP 2012 MKS (ten czwarty, Mikołaja Plewy, zdobyty niecałą minutę przed końcem) i... prosty błąd w defensywie skutkujący podziałem punktów. 4:4 po meczu, który naprawdę mógł się podobać, w którym obie strony nie odpuszczały ani na centymetr pola gry.

Przed ostatnią konfrontacją, z Chojniczanką Chojnice, było jasne, iż aby zwyciężyć w turnieju należy zainkasować komplet punktów podczas, gdy chojniczanom wystarczał do tego remis. Pierwsze fragmenty napawały optymizmem, bo Pałubicki wcelował do siatki, a za chwilę po jego silnym strzale piłka zatrzymała się na słupku. Z biegiem czasu jednak do głosu doszli przeciwnicy i mimo bardzo ambitnej, nieustępliwej gry debrznian wygrali zasłużenie 4:2.

Oprócz wyróżnień dla zespołów przyznano także nagrody indywidualne. Królem snajperów został Mateusz Remiszka (AP Euro-Tur), który strzelił aż 14 goli, najlepszym bramkarzem Damian Kiżewski (Szarża), a MVP zawodów Szymon Galikowski z Chojniczanki.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu do Charzyków Krzysztofowi Treli.

AP Euro-Tur- Chojniczanka 2:5
Kornowscy Szarża- Charzykowianka 6:0
AP 2012 MKS- AP Euro-Tur 3:2 (Pałubicki 3)
Chojniczanka- Kornowscy Szarża 5:0