Grom i Meblolux z sześcioma oczkami08.12.2014r.
Dwa zespoły zainkasowały po dwie wygrane w inauguracyjny weekend ligi halowej. Ten duet nie stanowi wielkiego zaskoczenia, ponieważ w poprzedniej edycji zarówno Grom Barkowo, jak i Meblolux uplasowały się na podium, a ich obecne składy jedynie nieznacznie różnią się od ubiegłorocznych. W niedzielę łatwiejsze zadanie czekało barkowian, którzy pewnie rozprawili się z Megaluxem/Votum Lipka (taka jest ostateczna, pełna nazwa tej ekipy) i Skrą Bińcze.

Znacznie cięższą przeprawę miał Meblolux. Najpierw pokonał Ogrodową/Gama 8:3 po meczu, w którym umiejętne bronienie dostępu do swojej bramki i skuteczne, szybkie kontry przyniosły tak wyraźną przewagę na tablicy wyników, bo w polu obraz gry był wyrównany. Co ciekawe gola na 1:0 dla przegranych zdobył ex-reprezentant Mebloluxu w poprzednich latach Karol Ryngwelski. Drugi występ "meblowych" (z JR Team Człuchów) był zarazem konfrontacją kończącą pierwszą serię i jak się mieli przekonać obserwatorzy ligi najbardziej zaciętą, najlepszą, stojącą na najwyższym poziomie sportowym. Rezultat powinien otworzyć Wojciech Marczak, ale po składnej kombinacji kilku podań i minięciu Krystiana Paciorka nie wcelował do pustej bramki. Sytuacja zmieniała się potem jak w kalejdoskopie, od 1:0 dla człuchowian, przez 1:2, 3:2, aby zatrzymać się na 3:4 na korzyść Mebloluxu. Bohaterem drugiej odsłony tej potyczki był Michał Kawczak, którego w sumie trzy trafienia zapewniły drużynie Pawła Osiuraka wiktorię.

Na duży plus może zaliczyć debiut w rozgrywkach Pustynia Miast. Ogranie Kwaszarni Gliszczyński 2:1 i minimalna, bardzo pechowa porażka z JR Team 1:2 to dorobek młodej ekipy księdza Bartłomieja Przybylskiego. Zwłaszcza drugi mecz rozgrzał publiczność, a wystarczy nadmienić, iż Sebastian Stalka decydującego gola uzyskał dla drużyny ze stolicy powiatu z przedłużonego rzutu karnego na trzy(!) sekundy przed końcowym gwizdkiem. Nie powiodło się innym nowicjuszom, czyli Skrze Bińcze. Jak na razie "przyjęli" dwie dwucyfrówki, wyraźnie odstając od reszty stawki. Może za tydzień spiszą się lepiej?

Wspomniana wyżej Kwaszarnia zaczęła sezon nieszczególnie. Zespół złożony z doświadczonych piłkarzy, poza przegraną z Pustynią Miast uległ także Megaluxowi/Votum mimo, iż początek wskazywałby na inne rozstrzygnięcie. Po dwóch bramkach Krzysztofa Czyżykowskiego było 2:0, ale później Daniel Janusz aż pięciokrotnie wyjmował futbolówkę z siatki, na co jego koledzy nie byli w stanie już niczym odpowiedzieć po drugiej stronie boiska.

Patryk Klejdysz to najlepszy snajper rozgrywek po premierowych ośmiu meczach. Ma na swoim koncie osiem goli, z czego siedem zaaplikował Skrze. Rywalizacja w tej klasyfikacji, jak i w całej lidze, dopiero jednak z czasem nabierze rumieńców. W niedzielę 14 grudnia o godz.16.00 następne spotkania. Nie sposób nie zauważyć, że na samym finiszu dnia, o godz.20.05 będziemy się emocjonować starciem liderów, Gromu Barkowo i Mebloluxu... Zapraszamy!