Ósemka w DHLPP03.12.2014r.
Grom Barkowo, Meblolux Debrzno, Ogrodowa/Gama Debrzno, JR Team Człuchów, Kwaszarnia Gliszczyński Debrzno, Pustynia Miast Debrzno, Votum Lipka i Skra Bińcze- oto uczestnicy siedemnastego wydania Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Pierwsze mecze sezonu 2014/2015 odbędą się w hali Zespołu Szkół w niedzielę 7 grudnia o godz.15.00. Wprawdzie na wczorajszym spotkaniu organizacyjnym mowa była o godz.16.00, jednak ze względów technicznych przyspieszamy inauguracyjną serię o 60 minut.

Pełny terminarz imprezy nad Debrzynką zamieścimy jutro, natomiast w tym miejscu publikujemy zestawienie par najbliższej kolejki. Miłośnicy futbolu pod dachem obejrzą więc takie spotkania: 15.00 Votum- Grom, 15.35 Kwaszarnia Gliszczyński- Pustynia Miast, 16.10 Grom- Skra, 16.45 Votum- Kwaszarnia Gliszczyński, 17.20 Meblolux- Ogrodowa/Gama, 17.55 Pustynia Miast- JR Team, 18.30 Ogrodowa/Gama- Skra, 19.05 JR Team- Meblolux.

Wprawne oko kibica śledzącego od lat zmagania w DHLPP dostrzeże bez trudu, iż w stawce ośmiu drużyn znalazło się aż pięć nowych nazw. Nie znaczy to oczywiście, że w tych ekipach skład będą stanowić całkowicie nieznani z wcześniejszych występów w lidze zawodnicy, wprost przeciwnie. Obejrzymy za to inne szyldy, nieco odświeżone, "potasowane" kadry poszczególnych teamów i to już na wstępie gwarantuje ciekawy sezon. Listę zgłoszeń obowiązującą przez całą zimę zespoły muszą dostarczyć przed swoim pierwszym meczem. Wtedy dopiero będzie można ocenić ich przypuszczalne możliwości, na razie stanowi to zagadkę.

Mamy pięciu beniaminków, a zatem jedynie trzy drużyny w przeszłości zaznaczyły swój udział w rozgrywkach. Rekordzistą w tym elitarnym gronie jest Ogrodowa/Gama, dla której będzie to start numer dziesięć(!), przy czym ten premierowy miał miejsce w kampanii 2005/2006, jeszcze bez przydomka "Gama". To zarazem ekipa najbardziej utytułowana, ponieważ ma na swoim koncie czterokrotny triumf i dodatkowo trzykrotnie lokatę na najniższym stopniu podium. Jedynie dwukrotnie "ogrodowi" wylądowali poza czołową trójką, zajmując piątą i czwartą (w ubiegłym sezonie) pozycję. Dla Gromu Barkowo to szósta edycja w debrzneńskiej lidze i warto przypomnieć, iż m.in. w 2013r. barkowianie zdobyli mistrzowski tytuł, a w 2014r. byli drudzy. Ostatni ze znajomych teamów to Meblolux, który debiutował w sezonie 2012/2013 drugim miejscem, zaś dwanaście miesięcy później uplasował się oczko niżej.

Co przyniosą grudniowo-styczniowe weekendy? Życzmy sobie dobrych, pełnych sportowych wrażeń godzin spędzonych w weekendowe popołudnia i wieczory w szkolnym obiekcie przy ul. Królewskiej. Emocji z pewnością nie zabraknie.