Listopadowo - grudniowe kalendarium19.11.2014r.
Mamy drugą połowę listopada, a zatem nieuchronnie zbliża się chwila definitywnego zakończenia rozgrywek na otwartych boiskach. Seniorom MKS-u pozostał już tylko jeden ligowy mecz, w niedzielę 23 listopada na wyjeździe z Kaszubią Studzienice, a potem na wiele tygodni przeniesiemy się do zamkniętych obiektów, aby emocjonować się nieco inną odmianą futbolu. Wiadomo jak będą wyglądać ostatnie tygodnie roku 2014, jeśli chodzi o zawody proponowane przez klub, jak również te, w których weźmiemy udział poza Debrznem.

Wczoraj informowaliśmy, że w najbliższą sobotę team AP 2012 MKS Debrzno rocznik 2003 pojedzie na turniej do Somonina, tutaj anonsujemy udział ich nieco młodszych kolegów (urodzeni w 2004r. i 2005r.) w dwóch imprezach w Człuchowie i Chojnicach. Pierwszą zaplanowano na 29 listopada, a jej organizatorem jest Piast, z kolei ta w grodzie Tura odbędzie się w Mikołajki 6 grudnia i nosi nazwę Chojniczanka Cup.

Dla dzieci skupionych w Akademii Piłkarskiej MKS-u mamy ponadto trzecie wydanie turnieju świąteczno- noworocznego, który rozgrywany jest w hali Zespołu Szkół w Debrznie. Odmiennie niż w 2012 i 2013r. tym razem mali piłkarze spotkają się przed Świętami Bożego Narodzenia, a konkretnie 14, 20 i 21 grudnia, łącznie w pięciu kategoriach (2002, 2003-2004, 2005, 2006-2007 oraz 2008 i młodsi). O szczegółach dotyczących zarówno naszych imprez, jak i tych człuchowskich i chojnickich oczywiście napiszemy szerzej w stosownym momencie.

Jeśli chodzi o futbol dorosłych przypominamy, że wciąż trwają zapisy do XVII edycji Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich, której datę startu określiliśmy na niedzielę 7 grudnia. Docelowo następne kolejki rozgrywek w 2014r. mają się odbyć 14, 21 i 28 grudnia. To nie wszystko, bo dla zawodników mających 30 i więcej lat przygotowujemy czwarte wydanie popularnego turnieju "Debrzno 30+", na które zapraszamy miłośników "kopanej" tuż po odejściu od świątecznych stołów, czyli 27 grudnia o godz.17.00.

Futbol to jedno, lecz nie zapominamy o zwolennikach młodzieżowego tenisa stołowego. Mimo słabszego w sezonie 2013/2014 zainteresowania cyklicznymi zawodami o Grand Prix Debrzna nie rezygnujemy z imprezy z wieloletnią tradycją. Termin premierowego spotkania uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wstępnie określamy na przedpołudnie 28 grudnia, ale wymaga to jeszcze potwierdzenia.

Wydaje się, że każdy lubiący sport powinien znaleźć coś dla siebie i wziąć czynny lub bierny (jako kibic) udział w powyższych przedsięwzięciach. Zachęcamy do tego gorąco!