Ekipa C najlepsza przed Świętem Niepodległości11.11.2014r.
Może frekwencja nie zachwyciła, może nie wszyscy opuszczali murawę przystadionowego Orlika zadowoleni (w sensie sportowym, bo przecież ktoś musiał wygrać, ktoś przegrać), jednak Turniej Przyjaciół Radosnego Futbolu był imprezą udaną i spełnił swoje zadanie. To miała być głównie zabawa z piłką nożną w luźnej atmosferze i tak to przebiegało, chociaż oczywiście jak już uczestnicy pojawili się na boisku to rywalizowali w najlepsze.

Gościnnie w imprezie wystąpił zespół wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, pozostałych zawodników pogrupowano drogą losowania na trzy dalsze teamy. Po króciutkiej dyskusji przyjęto, iż mecze trwać będą kwadrans bez podziału na połowy. Pogoda dopisała, bo jak na niemal połowę listopada było względnie ciepło, więc gra sprawiała w takich warunkach sporo przyjemności.

Ogółem w sześciu konfrontacjach turniejowych obejrzeliśmy 32 gole, będące jak to w sporcie zarówno efektem składnych akcji, jak również bramkarskich "klopsów", co wdzięcznie i samokrytycznie skomentował potem w kuluarach jeden z tych, którzy uwijali się między słupkami: "Dla was to pewnie i był radosny futbol, dla mnie raczej żałosny...".

Dziękujemy za pomoc organizacyjną Bartłomiejowi Licy (arbiter) i Jerzemu Pelowskiemu (sekcja grillowa), a także kilku anonimowym osobom, które też się mocno angażowały, a ponieważ czas jest gorący, a MKS apolityczny pozostaniemy przy takim jedynie stwierdzeniu...

Nie wszyscy (ze względu na wiek), ale większość piłkarzy umawiała się potem powolutku na następne, tym razem halowe granie, między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. To będzie oczywiście czwarta edycja sztandarowej tego typu imprezy nad Debrzynką, czyli zmagania pod nazwą "Debrzno 30+". To już za półtora miesiąca, 27 grudnia!

Wyniki i strzelcy bramek:

A-B 3:4
P. Zblewski 2, A. Łukaszewski- M. Kostiureczko 2, S. Nylec 2

C-D 3:2
M. Goryl, K. Borkowski, M. Kisełyczka- A. Rutkowski 2

A-C 2:3
A. Lewenko, M. Sadowski- M. Kisełyczka 2, K. Borkowski

B-D 3:2
M. Kostiureczko 2, S. Nylec- A. Rutkowski 2

A-D 2:4
M. Sadowski, A. Lewenko- A. Rutkowski 4

B-C 1:3