Na więcej trudno było liczyć11.10.2014r.
Wyprawa do lidera rozgrywek klasy okręgowej juniorów B, czyli Tęczy Brusy, zakończyła się dla debrznian fiaskiem. MKS uległ gospodarzom 0:3, będąc mimo ambitnej gry zespołem słabszym, pozbawionym dodatkowo kilku personalnych argumentów, aby podjąć bardziej skuteczną walkę o korzystniejszy wynik.

Co istotne, drużyna Łukasza Płóciennika wybrała się na mecz w sobotnie przedpołudnie w jedenastoosobowym składzie, a więc pozbawiona zmienników. O ile absencje Macieja Petryczki (wyjazd z Debrzna), Dawida Raszlińskiego i Dominika Fieglera (obaj kontuzje) nie były zaskoczeniem, to już nieobecność na zbiórce kilku innych piłkarzy (Błażej Borucki, Brajan Lender, Krystian Zaborowski, Gracjan Zawadzki) bez powiadomienia kogokolwiek w klubie o samym fakcie i przyczynach wskazuje na mało poważne (delikatnie rzecz określając) podejście wyżej wymienionych do wspólnej pracy z trenerem i kolegami.

Pierwsze 40 minut zdecydowanie pod dyktando Tęczy. Czerwono-niebiescy ustawieni bardzo defensywnie z rzadka tylko inicjowali kontry, ale niewiele mogli wskórać pod bramką rywali. Debrznianie skupili się na poczynaniach w obronie i mimo, iż wychodziło to całkiem przyzwoicie to dwukrotnie "mur" skruszał i straciliśmy gole w 25 i 32 minucie. W drugiej odsłonie lepsza gra w wykonaniu emkaesiaków, bardziej odważna, otwarta. W tym okresie długimi fragmentami obserwowaliśmy wyrównaną walkę z obu stron. Niestety, po szybkim ataku bruszanie w 68 min. podwyższyli i zarazem ustalili rezultat spotkania na 3:0.

Trzeba dodać, że dla Jakuba Racinowskiego i Fabiana Ruscha były to pierwsze w tej edycji występy, wcześniej niewiele grał Dawid Kleist. Dotychczasowi ławkowicze (albo nawet "trybunowicze") wypadli nieźle, reszta też zostawiła serce na boisku, ale rzeczywistości nie da się oszukać. W sobotę 18 października o godz.15.30 przedostatnia konfrontacja rundy, zagramy wówczas u siebie z Granitem Koczała. Oby z lepszym skutkiem niż w minionych tygodniach...

Tęcza Brusy - MKS Debrzno 3:0 (2:0)
MKS: Kalla - Okoński, Górnowicz, Masternak, Kleist - Jaworski, Rekusz, Racinowski, Kierzek, Szulc - Rusch