Trzecia dwucyfrówka 20.10.2012r.
Kolejnej dotkliwej porażki doznali juniorzy młodsi. Debrznianie przegrali na własnym boisku z Tęczą Brusy 0:10. Solidarnie po pięć goli wpuścili obaj bramkarze czerwono-niebieskich Grzegorz Sikora i Gracjan Zawadzki.
Jeśli szukać pozytywów po tym meczu to na pewno w fakcie dania szansy występu przez trenera Łukasza Płóciennika osiemnastce piłkarzy. Ewidentnie brakuje nam argumentów fizycznych, bo gdy spojrzy się na wyszkolenie techniczne na pewno nie odbiegamy od większości rywali. Cóż, ten sezon miał być bardzo trudnym egzaminem dla debrznian i przewidywania sprawdzają się w zupełności. Do przerwy bruszanie prowadzili 5:0. Z rezultatem bezbramkowym wytrzymaliśmy niespełna osiem minut. Wtedy nie utrzymał futbolówki w rękach Sikora i rywal z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. W 17 min. padł drugi gol po chyba najładniejszej akcji meczu. Po rajdzie prawą stroną nastąpiło dogranie na przedpole bramki MKS-u, a nadbiegający zawodnik ekipy gości z woleja mocnym strzałem nie dał szans Sikorze. W 25 min. ładny lob zza pola karnego i 0:3. W 36 min. mało skoncentrowany Sikora źle wznowił grę i przeciwnicy bezlitośnie wykorzystali ten błąd uderzając do "pustaka". Po chwili Grzesiek przegrał pojedynek z jednym z napastników Tęczy. Po zmianie stron między słupkami stanął Zawadzki i także pięć razy musiał skapitulować. Trafienia notowaliśmy w 43, 50, 64, 74 i 79. minucie. Nasi najmłodsi piłkarze próbowali za wszelką cenę zdobyć chociażby honorową bramkę. Blisko tego byliśmy w 59. minucie, kiedy doskonałą szansę miał Dawid Stefaniak. Bramkarz przyjezdnych zablokował jego strzał, a przy dobitce Martina Romanka wyręczyła go poprzeczka... W zespole Płóciennika wreszcie zadebiutował w potyczce o punkty Krystian Zaborowski. Formalności związane z jego wyrejestrowaniem z okręgu pilskiego (poprzednio reprezentował UKS "Sokół" Lipka) zostały szczęśliwie zakończone w tygodniu poprzedzającym sobotni mecz. Cóż, podsumowując grę z bruszanami: głowy do góry, musimy wierzyć, że w końcu i dla MKS-u zaświeci słońce w przyszłości... Następne spotkanie ligowe rozegramy wyjątkowo we wtorek 30 października o godz.14.45 u siebie z Piastem Człuchów.

MKS Debrzno - Tęcza Brusy 0:10 (0:5)
MKS: Sikora (41 Zawadzki) - Mateusiak, Marek Lisewski (63 Pilarski), Wons, Glugla - Dynkowski (69 Berger), Szymaniak (69 Rekusz), Kaczmarek (41 Romanek), Stefaniak - Kierzek (71 Lender), Szulc (41 Zaborowski)