Puchar na pewno wiosną 18.10.2012r.
Wobec licznych pytań kibiców i nieścisłych wiadomości ukazujących się w regionalnej prasie informujemy, iż kolejny rzut rozgrywek Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego, z udziałem MKS-u Debrzno, odbędzie się (tak zresztą jak to wcześniej anonsowaliśmy) dopiero wiosną 2013r.
Nie jest znany dokładny termin meczów, w których wystąpią już czwartoligowcy, ale możemy się spodziewać, że będzie to przed inauguracją rundy rewanżowej, w jeden z marcowych weekendów. Nieporozumienie co do wiarygodnego przekazu dotyczącego dalszych losów tych rozgrywek wzięło się stąd, że centrala w Gdańsku zaplanowała dla swoich klubów jeszcze jedną rundę w tym roku (7 listopada), w której weźmie udział 26 ekip. Wyłonionych zostanie zatem trzynaście drużyn, które dołączą do pięciu "słupskich", czyli Pogoni Lębork, Diamentu Trzebielino, Startu Miastko, Gryfa II Słupsk i czerwono-niebieskich z Debrzna. Będziemy więc mieć 18 zespołów, do których dolosowani zostaną przedstawiciele IV ligi w takiej samej liczbie.