Nie podjęli walki 14.10.2012r.
Mocno niezadowolony był po wyjeździe do Konarzyn trener juniorów młodszych Łukasz Płóciennik. Zdarzało nam się przegrywać w tej rundzie wysoko, ale zawsze szkoleniowiec podkreślał spore zaangażowanie podopiecznych, ambicję i charakter. Tym razem niestety tego zabrakło.
Debrznianie rozegrali słabe zawody i zdecydowanie ulegli gospodarzom, którzy nie pozostawili złudzeń, której z drużyn należy się zwycięstwo i ligowe punkty. Spartanie dominowali warunkami fizycznymi (co zrozumiale w tym sezonie), ale również dość dobrze prezentowali się jeśli chodzi o wyszkolenie techniczne. Do przerwy miejscowi podkreślili swoją przewagę trzema golami, w 15, 29 i 38. minucie. Po zmianie stron wobec kiepsko prezentujących się czerwono- niebieskich dołożyli kolejne bramki- w 50, 55, 70, 75 i 79. minucie. Zatem 8:0 dla konarzynian.... Dla pełnego obrazu spotkania trzeba jednak wspomnieć o słabiutkim sędziowaniu (dwa trafienia ze spalonych, przy kolejnym ręka piłkarza rywali...), co staje się powoli plagą rozgrywek młodzieżowych. Ł. Płóciennik otwarcie mówił o słabszej postawie swojej drużyny, ale mimo wszystko wyróżnił trójkę zawodników, tj. Mateusza Grytę, Gracjana Mateusiaka i Patryka Wonsa. Trudny egzamin zdawał w bramce zastępujący przeziębionego Grzegorza Sikorę Gracjan Zawadzki, który popełnił tylko jeden poważny błąd. Przy golu z 60. minuty źle wprowadził do gry piłkę, z czego skrzętnie skorzystał przeciwnik i posłał ją spokojnie do pustej bramki... Odnotujmy jeszcze debiut w meczu mistrzowskim Michała Bukowskiego. Cóż, do zakończenia bardzo trudnej dla najmłodszego zespołu MKS- u jesieni pozostały trzy serie spotkań. W sobotę 20 października o godz.13.00. zmierzymy się na własnym boisku z Tęczą Brusy.

Sparta Konarzyny - MKS Debrzno 8:0 (3:0)
MKS: Zawadzki - Mateusiak (Romanek), Marek Lisewski, Wons, Glugla - Stefaniak, Szymaniak (Lender), Rekusz (41 Dynkowski), Gryta, Kierzek (Berger) - Kaczmarek (56 Bukowski)