ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Teraz rewelacyjny beniaminek 13.09.2012r.
GTS Czarna Dąbrówka to najbliższy rywal seniorów MKS-u w ligowej potyczce o kolejne punkty w klasie A. Przyjedzie nad Debrzynkę beniaminek rozgrywek i zarazem wicelider tabeli, bo sobotni (15 września godz. 16.00) goście znakomicie rozpoczęli sezon 2012/2013.
Mają na swoim koncie komplet dwunastu punktów, po wygranych z Doliną, GKS-em, Skotawą i Victorią. Na dodatek zespół z Czarnej Dąbrówki legitymuje się imponującym bilansem bramkowym (8-0), choć tak naprawdę dwa razy piłka znalazła się w siatce GTS-u już w inauguracyjnym meczu z Doliną, lecz jak wiadomo rezultat z boiska (4:2) został zweryfikowany na walkower 3:0. Oczywiście zachwyty nad dyspozycją przeciwnika czerwono-niebieskich tonuje nieco fakt, iż wszystkie dotychczasowe mecze rozgrywał na własnym boisku, ale i tak trzeba bić brawo, że ten atut wykorzystał. Co więcej, GTS wyśrubował serię spotkań bez porażki w lidze do... jedenastu, bowiem ostatniej porażki doznał 21 kwietnia 2012r., jeszcze w klasie B, przegrywając w potyczce "na szczycie" z Dębem Kusowo 1:2. Czy to oznacza, że ekipa aktualnego wicelidera jest faworytem sobotniej konfrontacji? Sądzimy, że nie, raczej będzie to dla niej pierwszy poważny sprawdzian w tej edycji. GTS wrócił do klasy A po trzech latach spędzonych na najniższym szczeblu, świetnie zaczął nowy sezon, ma w swoim składzie wyróżniającego się strzelca ligi Pawła Szczegielniaka (dotąd pięć trafień), ale... My musimy patrzeć na siebie i wierzyć, iż zwycięstwo w Gostkowie dodało podopiecznym Pawła Władyczaka animuszu i pozwoli uwierzyć w stopniowy marsz krok po kroku w górę zestawienia. Na pewno niepokoją problemy kadrowe, z jakimi boryka się drużyna. Ostatni mecz pauzy za czerwoną kartkę czeka Sebastiana Stalkę, kontuzja wykluczyła z gry na długi czas Rafała Paliwodę, niemożliwy jest udział w meczu Łukasza Płóciennika, Damiana Jarkowskiego i Krystiana Paciorka, niepewny kilku innych piłkarzy. Zmartwień zatem jak widać nie brakuje, ale mimo to jesteśmy przekonani, że stać debrznian na skuteczną walkę o pełną pulę i nie jest to wcale jedynie "dyżurny" optymizm. Obydwa kluby zmierzą się piąty raz w historii i w zasadzie tylko jeden z czterech dotąd rozegranych meczów zapadł nam jakoś szczególnie w pamięć. Przed trzema laty, wiosną 2009r. zremisowaliśmy w Czarnej Dąbrówce 1:1, wyrównując dopiero w 81 min. za sprawą rezerwowego Przemysława Marka. Pięć minut później wygraną MKS-owi mógł zapewnić Władyczak, ale jego strzał z rzutu karnego obronił Dawid Gralak. Pozostałe trzy spotkania zakończyły się wysokimi wygranymi czerwono-niebieskich, co obrazuje poniższe zestawienie wyników i strzelców goli dla zespołu debrzneńskiego. Zapraszamy kibiców na Stadion Miejski w sobotę o godz. 16.00!

1. 19.10.2003r. GTS- MKS 1:5 (0:3); Binkiewicz 2, Wegner, Koroś, Kisełyczka; (klasa A)
2. 30.05.2004r. MKS- GTS 10:0 (4:0); Wójtowicz 2, Koroś 2, Binkiewicz, Beger, samobójcza, A. Jażdżewski, S. Nylec, K. Borkowski; (klasa A)
3. 24.08.2008r. MKS- GTS 5:2 (4:0); Litwiniuk 2. M. Drapała 2, Władyczak; (klasa A)
4. 29.03.2009r. GTS- MKS 1:1 (0:0); Prz. Marek; (klasa A)

Łącznie: 3 wygrane MKS-u, jeden remis, bramki 21-4 na korzyść debrznian.

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::