Weekend z MKS-em tuż, tuż... 24.07.2012r.
Przed nami dwie imprezy związane z jubileuszem Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno. 4 i 5 sierpnia miłośnicy futbolu w mieście nad Debrzynką będą mogli obejrzeć zarówno występujących przed laty piłkarzy Żagla i MKS-u, jak i teraźniejszą ekipę czerwono-niebieskich sposobiącą się do nowego sezonu.
Sobota zarezerwowana jest na "mecz wspomnień", czyli spotkanie zawodników, których występami sympatycy "kopanej" emocjonowali się przed kilkunastoma (i więcej) laty - grających w Żaglu (do 1992 roku), jak również w MKS-ie (po 1992 roku). Naturalnie w luźnej atmosferze znajdzie się czas zarówno na małą rywalizację na murawie oraz wspominki dotyczące niegdysiejszych gier w barwach obu debrzneńskich klubów. Zapraszamy kibiców na godz. 18.00 na Stadion Miejski, informując jednocześnie, że przy współpracy z darczyńcami przygotowaliśmy dla fanów niespodziankę związaną z MKS-em, a raczej gadżetami prawdziwego sympatyka klubu, które przy odrobinie szczęścia będzie można w trakcie tego wyjątkowego meczu zdobyć. Nazajutrz, w niedzielę, w godz. 11.00-17.00 organizujemy turniej piłki nożnej seniorów o "Puchar Lata". Czternasta edycja rozgrywanej od 1999r. imprezy zgromadzi na starcie jak zawsze cztery kluby. Oprócz MKS-u w zawodach wezmą udział Sparta Złotów (spadkowicz z IV ligi wielkopolskiej), Drzewiarz Rzeczenica (słupska klasa okręgowa) i Kamionka Kamień Krajeński (kujawsko-pomorska klasa A). Drużyny zagrają systemem każdy z każdym, mecze potrwają 2x20 minut każdy. Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe puchary, wyróżnimy również najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza i króla strzelców. Udział złotowskiej Sparty w tym turnieju ma niejako wymiar symboliczny. 9 sierpnia 1992r., a zatem niemal równe dwadzieścia lat temu, to właśnie ten klub był rywalem w pierwszym oficjalnym meczu ekipy seniorów MKS-u Debrzno. Towarzyska potyczka zakończyła się remisem 4:4. Zachęcamy kibiców do odwiedzenia obiektu przy ul. Sportowej 4 i 5 sierpnia, informując jednocześnie, że obie imprezy organizowane są w ramach realizacji zadania publicznego "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu" powierzonego przez Burmistrza Miasta i Gminy Debrzno (projekt pod nazwą "Sport dla wszystkich - Debrzno 2012").