Ustal swoją cenę za bezcenną monografię, pomóż w jej wydaniu! 13.07.2012r.
Kilka razy w minionych tygodniach wspominaliśmy, iż trwają prace nad mającą się ukazać za kilka miesięcy książką-monografią uświetniającą jubileusz dwudziestolecia Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno.
Publikacja zatytułowana "MKS Debrzno 1992-2012. Dwadzieścia lat czerwono-niebieskich" autorstwa Sebastiana Michno będzie podzielona na kilka rozdziałów. Czytelnik znajdzie w niej dokumentację działalności wszystkich sekcji klubu na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Rzecz oczywista najwięcej miejsca poświęcimy tej wiodącej, czyli piłkarskiej (mecze, tabele, zestawienia statystyczne, ciekawostki, anegdoty, fotografie itp.). Zamieszczone zostaną również wywiady z najbardziej zasłużonymi zawodnikami klubu, oraz kilkaset biogramów ludzi tworzących historię MKS-u w ciągu 20 lat. Wrócimy do dziejów istniejącego w latach 1946-1992 Ludowego Klubu Sportowego "Żagiel", dając satysfakcję osobom związanym z tamtą organizacją, będącą przecież protoplastą obecnego stowarzyszenia. Książka w naturalny sposób stanowi kontynuację poprzedniej, która ukazała się przed dziesięcioma laty.

Drodzy sympatycy MKS Debrzno!
Bez Waszej pomocy realizacja całego przedsięwzięcia jest niemożliwa. Ciągle trwa zbiórka środków finansowych niezbędnych do pokrycia kosztów druku książki. Mamy zadeklarowaną pomoc od firm, instytucji, osób prywatnych, prosimy o dalsze wsparcie. Od dziś na www.mksdebrzno.pl na bieżąco będziecie mogli śledzić stan "licznika" pieniędzy uzbieranych na tę publikację. Każdy z Was może już teraz zamówić monografię w przedsprzedaży. Przyjęliśmy, iż cena jednego egzemplarza wynosi 25 złotych (jako przedpłata), w ogólnej sprzedaży po ukazaniu się monografii będzie natomiast nieco wyższa. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wpłat (25 zł. lub więcej, w zależnoœci od Waszej hojnoœci) na konto: MKS Debrzno, ul. Traugutta 2, 77-310 Debrzno, BS Człuchów oddział Debrzno, nr 45 9326 0006 0080 2297 2000 0010.

Jeśli chcecie przeczytać o:

- zaciętych bojach piłkarzy MKS-w derbowych potyczkach z Czarnymi Czarne, Piastem Człuchów i Brdą Przechlewo,
- snajperskich dokonaniach Andrzeja Korosia,
- tym, jak jeden z bramkarzy kilkakrotnie "rzucał rękawicami" i co z tego potem wynikało
- tajemnicach baraży ze Stalą Jezierzyce w 2003 roku...,
- tym, jak Waldek Mężykowski przed laty pokonał w ringu późniejszego rywala słynnego Bernarda Hopkinsa,
- limuzynie, która nie poradziła sobie z piłkarzami z Debrzna,
- pseudonimach zawodników, czyli kim byli w MKS-ie m.in. "Zico", Uribe"i "Zola",
- widowiskowych zmaganiach pingpongistów w II lidze,
- futbolistach Żagla, którzy czekali na mecz z Gryfem Słupsk w Debrznie, a mieli grać na terenie rywala...,
- tym, kto strzelił pierwszego gola w klasie okręgowej dla Żagla,
- napastniku, który trenował wyłącznie indywidualnie,
- piłkarzu, który wystąpił w drużynie seniorów MKS-u... 60 sekund,
- podróżach do Łeby, samozwańczej letniej stolicy Polski,
- bramce "widmo", którą widział cały stadion, a nie zauważyli sędziowie...,
- kobiecie i księdzu w debrzneńskiej ekipie seniorów,
- sztafecie pokoleń, czyli grze ojców i synów w zespole czerwono-niebieskich,
- dziarskim "Dziadku", który 568 razy zagrał dla MKS-u,
- lidze halowej, która sprawia, że zimą w Debrznie nie ma czasu na nudę
- i... wielu innych interesujących ciekawostkach ze sportowych aren oraz zza ich kulis

nie wahajcie się ani chwili i dokonajcie wpłaty na nasze konto!

Aktualny licznik wpłat: 617 złotych

Dziękujemy!