Spotkali się z Lewandowskim 26.04.2012r.
22 kwietnia reprezentacja debrzneńskiego Zespołu Szkół gościła na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, na wojewódzkim finale turnieju o Puchar Coca-Coli.
Drużyna prowadzona przez Sławomira Słonkę przebrnęła pomyślnie dwie wcześniejsze fazy tej imprezy, jesienią ubiegłego roku wygrywając eliminacje powiatowe w Czarnem, a następnie półfinał wojewódzki w Malborku i w ten sposób uzyskała prawo startu w rozgrywce na szczeblu wojewódzkim. Tam w stawce sześciu ekip podzielonych na dwie grupy debrznianie najpierw pokonali Kmiecin 4:2 (gole: Bartłomiej Rutyna 3, Krystian Ryhanycz), a potem ulegli wysoko Gimnazjum Sportowemu nr 29 z Gdańska 1:7 (bramka Krzysztof Szawarniak). W półfinale lepsi okazali się znowu gdańszczanie (szkoła nr 15) zwyciężając pewnie 7:1 (Rutyna). W potyczce o trzecią lokatę ponownie starcie z gimnazjum nr 29 i taki sam rezultat 1:7 (trafienie Piotra Rybackiego). Zatem czwarta pozycja, co i tak jest sporym osiągnięciem, bo już samo zakwalifikowanie się do turnieju w stolicy województwa nie jest czymś codziennym. Dodajmy, że ekipę stanowili w zdecydowanej większości uczniowie będący zarazem zawodnikami MKS-u (wyjątkiem jest Rybacki). Oprócz w/w strzelców bramek znaleźli się w niej także Michał Biszczanik, Kacper Dynkowski, Michał Podolski, Jakub Dypolt, Jarosław Mulik i Michał Pisuk. Warto podkreślić, że Zespół Szkół był reprezentowany na turnieju Coca-Coli także przez drużynę dziewcząt, kierowaną przez Jędrzeja Redzimskiego. Płeć piękna zajęła ex aequo 5-6 miejsce po przegranych w grupie z Redzikowem i Tuchomiem (po 1:4). Bramki zdobyły Michalina Skorus i Daria Kiczata, a ponadto grały Anna Ciompała, Karolina Kołsut, Monika Kaszubowska, Julita Dzikowska, Paulina Grzybek i Martyna Mężykowska. Niewątpliwie największą atrakcją pobytu w mieście Neptuna dla młodych futbolistek i futbolistów było spotkanie z ambasadorem turnieju Coca-Cola Cup Robertem Lewandowskim. Bodaj najbardziej obecnie rozpoznawany w piłkarskim świecie polski zawodnik przyleciał nad Motławę tuż po zapewnieniu sobie dzień wcześniej wraz z Borussią Dortmund tytułu mistrza Niemiec. Oby za kilka tygodni młodzież mogła się chwalić, że miała możliwość zrobienia pamiątkowych fotek oraz zdobycia autografu od gwiazdy Euro 2012...