Potrójna korona Ogrodowej/Gama 16.03.2012r.
11 marca 2012r. okazał się dniem bardzo pomyślnym dla debrzneńskiej piłki nożnej. Informowaliśmy o sukcesie juniorów starszych MKS-u odniesionym w hali gimnazjum, natomiast w oddalonym o kilkaset metrów obiekcie przy ul. Koszalińskiej swoje chwile radości przeżywała ekipa Ogrodowa/Gama Debrzno.
Zwycięzcy dorocznej ligi halowej reprezentowali nasze rozgrywki w tradycyjnym turnieju o Superpuchar Starosty i wygrali te zawody! W imprezie wystartowało pięć zespołów. Oprócz ekipy znad Debrzynki rywalizowali zawodnicy Zakładu Karnego Czarne, Poldanoru Przechlewo, Ar-Daru Brzeźno i dodatkowo z gminy Człuchów (tam nie ma ligi) Nowi Nieżywięć. Debrznianie zaczęli imprezę od wygranej 3:1 z tym ostatnim zespołem po golach Sebastiana Stalki (2) i Pawła Władyczaka. Drudzy rywale, z Brzeźna, nie sprawili żadnych kłopotów Ogrodowej i skończyło się efektownym 4:0 (bramki: Władyczak, Robert Michalski, Patryk Klejdysz i Paweł Wegner). Kiedy i Poldanor musiał uznać wyższość Ogrodowej (2:1, gole Michalskiego i Władyczaka) stało się oczywiste, że o ewentualnym pierwszym miejscu zdecyduje konfrontacja z Zakładem Karnym. Do siatki trafiali Wegner, Władyczak i Michalski, ale przeciwnicy zrewanżowali się sześcioma celnymi strzałami i wyraźnie wypunktowali nasz zespół 6:3. Mimo tej porażki tliła się jeszcze nadzieja na końcowy triumf, ale była ona tak bardzo wątła, iż większość piłkarzy z Debrzna udała się do domu zostawiając jedynie w hali "delegację", która miała odebrać nagrodę za... no właśnie, raczej za drugą pozycję. W czym rzecz? ZK Czarne stracił wprawdzie we wcześniejszej potyczce z Poldanorem dwa oczka (2:2), ale i tak był w uprzywilejowanej sytuacji, ponieważ miał przed sobą mecz z Ar-Darem, w którym był zdecydowanym faworytem. Czarneńscy futboliści prowadzili 2:1, mieli kilka wyśmienitych okazji na podwyższenie rezultatu, tymczasem niespełna minutę przed końcem stracili arcyważnego gola, kolejne dwa punkty i... zarazem wygraną w turnieju! W takich okolicznościach główne trofeum przypadło Ogrodowej/Gama.
Gratulacje dla zespołu, w którym grali Daniel Janusz, Damian Jarkowski, Mirosław Kisełyczka, Patryk Klejdysz, Adam Łukaszewski, Jarosław Małys, Robert Michalski, Robert Rutyna, Sebastian Stalka, Paweł Wegner i Paweł Władyczak wspierani z ławki przez Damiana Klejdysza i Radosława Petreckiego. Za naszym pośrednictwem kapitan drużyny M. Kisełyczka dziękuje w imieniu swoim i kolegów Mariuszowi "Majkelowi" "Zdunowi" Dudzicowi, fundatorowi nowych strojów dla Ogrodowej/Gama, w których zawodnicy zaprezentowali się w Człuchowie. W tym miejscu warto zauważyć, że drużyna od wielu lat jest mocno wspierana przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Na Wzgórzu" i Komitet "Zielone Wzgórze", a od 2006r. dodatkowo przez firmę "Gama" Państwa Gabrieli i Mariana Kowalczyków. W tym roku zawodnicy odwdzięczyli się w najlepszy z możliwych sposobów sięgając po potrójną koronę, bo przecież oprócz zwycięstw w debrzneńskiej lidze halowej i niedzielnym superpucharze doszedł jeszcze Puchar Fair Play za rozgrywki w Debrznie.

Wyniki:

Ogrodowa/Gama- Nowi 3:1
Zakład Karny- Poldanor 2:2
Nowi- Zakład Karny 1:4
Ogrodowa/Gama- Ar-Dar 4:0
Nowi- Ar-Dar 1:3
Ogrodowa/Gama- Poldanor 2:1
Ogrodowa/Gama- Zakład Karny 3:6
Poldanor- Nowi 5:5
Zakład Karny- Ar-Dar 2:2
Ar-Dar- Poldanor 0:3

Tabela: