Zabrocki i Kwiecień nie pograją 28.02.2012r.
Powracamy na moment do zakończonej niedawno XIV edycji Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Oprócz spraw czysto sportowych, o których pisaliśmy obszernie co tydzień relacjonując organizowane przez nasz klub rozgrywki, wspominaliśmy także o wysoce niedżentelmeńskim zachowaniu, jakiego dopuścili się zawodnicy ekipy Gromu Barkowo, Dariusz Zabrocki i Rafał Kwiecień.
Ten pierwszy dostał czerwoną kartkę podczas przedostatniego weekendu ligi 29 stycznia i pauzował potem w dwóch spotkaniach zamykających sezon. Drugi z kolei narozrabiał w trakcie meczu 4 lutego, co skończyło się nie tylko wykluczeniem jego samego, ale całej drużyny z ostatniej potyczki sezonu z Barbarą Człuchów. Mimo, iż emocje opadły, a o lidze powoli zapominamy, to jednak sprawa nie została "zamieciona pod dywan". Zarząd MKS wrócił do niej na posiedzeniu w dniu 17 lutego i postanowił wymierzyć obydwu piłkarzom karę bezwzględnej dyskwalifikacji dotyczącej rozgrywek ligi halowej w Debrznie w wymiarze jednego roku, tj. na całe rozgrywki 2012/2013.