W Wałczu, w Pile, w końcu nigdzie... 20.02.2012r.
Nie doszedł do skutku zaplanowany na 19 lutego sparingowy mecz seniorów MKS-u z Polonią Piła. Towarzyska potyczka umówiona jeszcze w grudniu ubiegłego roku miała zostać rozegrana na sztucznym boisku w Wałczu.
Problemy zaczęły się trzy dni przed spotkaniem, gdy poinformowano nas, że wałecki obiekt tonie w śniegu, którego nikt nie usuwa. Pilanie stwierdzili więc, że skoro obydwa kluby mają zapłacić po 100 złotych za wynajem nowoczesnego boiska, które w żaden sposób nie jest przygotowane na przyjęcie piłkarzy, to lepiej będzie zagrać w grodzie Staszica. Tymczasem nastąpiła zmiana pogody, przyszła odwilż i oczywiście tak "lubiane" przez zawodników błotko. Mocno chcieliśmy grać, ale w sobotę po południu nadeszła informacja z Polonii, że żadne z boisk w Pile w tych warunkach nie nadaje się do odbycia "kontrolki". Na pytanie co z Wałczem nie udzielono nam jasnej odpowiedzi. Próba znalezienia naprędce innego rywala też spełzła na niczym. Cóż, szkoda, bo trener Paweł Władyczak miał dysponować w niedzielę szeroką grupą piłkarzy i byłby to dla zespołu na pewno wartościowy sprawdzian. Miejmy nadzieję, że 26 lutego już bez przeszkód zmierzymy się z Polonią Jastrowie...