Edek i Euromasz w głównych rolach 15.02.2012r.
O futbolowej pasji Edwarda "Edka" Marka wiadomo nie od dziś. Zawsze podkreślamy zaangażowanie w grę we wszelakich turniejach niezwykle ekspresyjnie reagującego na boiskowe wydarzenia zawodnika.
Rok temu był w zwycięskiej ekipie Dobrynki, tym razem zmontował po dwuletniej przerwie ponownie zespół Euromaszu i... znowu triumfował w zakładowych zawodach! Drużyna z Lipki zanotowała cztery wygrane, jedyne straty notując w remisowej potyczce z najlepszym zespołem w historii imprezy, czyli Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym. MOW dysponował najstarszym wiekowo składem, lecz mimo to ekipa walczyła z całych sił i urwała punkty nie tylko lipczanom, ale również strażakom z OSP, którzy zajęli drugą lokatę. Rozczarowanie dla Tomasza Frieske stanowiła na pewno dopiero czwarta pozycja Dobrynki, która wygrywała mistrzostwa w 2010 i 2011r. Jakby na osłodę niezbyt udanego startu pozostały drużynie nagrody dla najlepszego zawodnika Andrzeja Tarasa oraz króla strzelców (również A.Taras, wespół z Tobiaszem Andrzejewskim z Euromaszu - obaj po osiem trafień). Najlepszym golkiperem uznano Grzegorza Kozaka z J.W. 3775 Nieżychowice. Kozak miał mnóstwo roboty, jego koledzy dawali mu przez cały czas trwania wszystkich meczów dużo okazji do interwencji. Mimo, że wpuścił najwięcej goli nagrodziliśmy go za ofiarność i charakter. Dodajmy zresztą, że i bramkarze innych zespołów wyróżniali się świetną dyspozycją, żeby wymienić tylko Macieja Szmyta ze Straży Miejskiej, Roberta Rutynę z OSP czy wspomnianego wyżej E. Marka. Nawet Rafał Zatorski z MOW miał "pięć minut" w turnieju (raczej piętnaście sekund...), kiedy w spotkaniu z wojskiem ruszył ze swojej "świątyni", przedryblował kilku rywali i pewnym strzałem pokonał Kozaka. "Zetor" w jednej chwili stał się autorem jednej z piękniejszych bramek mistrzostw. Apetyt na końcowy sukces mieli reprezentanci OSP, którzy zaczęli zawody od porażki z MOW, ale później z meczu na mecz pięli się w górę klasyfikacji. W ostatniej serii musieli pokonać Euromasz, aby powtórzyć osiągnięcie z 2008r. Do przerwy na tablicy widniał bezbramkowy rezultat, a drugą część strażacy rozpoczęli wyśmienicie, od gola zdobytego (głową!) przez Pawła Władyczaka. Błyskawicznie odpowiedział Rafał Kuchciak, a kolejne dwa ciosy Euromaszu przesądziły sprawę. Brawa dla Straży Miejskiej. Debiutanci zajęli wprawdzie "tylko" piąte miejsce, ale praktycznie w każdej potyczce grali jak równy z równym, czego dowód dali chociażby na koniec imprezy remisując z Dobrynką 2:2 i "załatwiając" w ten sposób miejsce na podium dla MOW. Turniej możemy określić jako udany, także dlatego, że w tym roku uniknęliśmy kontrowersji co do tego, kto może, a kto nie wystąpić w poszczególnych zespołach. Pięć godzin spędzonych w sprawdzonym gronie podczas sportowej zabawy ma zawsze służyć integracji pracowników (i przyjaciół) i sądzimy, że tegoroczna edycja to zadanie spełniła. Do zobaczenia za rok, podczas trzynastego wydania "zakładówki".

Wyniki turnieju, strzelcy goli i końcowa tabela:

Dobrynka- Euromasz 3:5 (1:2)
B. Lica 2, A. Taras- T. Andrzejewski 4, R. Kuchciak

J.W. 3775- Straż Miejska 1:3 (1:2)
P. Łazor- M. Szymanówka 2, R. Podgórniak

OSP- MOW 1:2 (1:1)
Ł. Dudzic- S. Nylec, M. Kisełyczka

Dobrynka- J.W. 3775 4:0 (0:0)
A. Taras 3, B. Lica

Euromasz- MOW 1:1 (1:0)
T. Andrzejewski- S. Nylec

Straż Miejska- OSP 0:3 (0:1)