Koniec współpracy PZPN z IT Sport 08.02.2012r.
Całkiem niedawno, bo 19 stycznia 2012r., podejmowaliśmy kolejny raz problem kart plastikowych zawodników i szeroko pojętego systemu "extranet".
W archiwum newsów na naszej stronie internetowej można z łatwością odnaleźć szereg materiałów publikowanych od 2005r. na ten temat, komentujących w różny sposób owo zjawisko. Mogło to czasami wyglądać na "pastwienie się" nad odpowiedzialną za produkcję "plastików" firmą IT Sport, ale doprawdy denerwująca była jej opieszałość w dostarczaniu identyfikatorów piłkarzy do klubów za pośrednictwem regionalnych związków. Nie minęło dużo więcej jak dwa tygodnie i mamy nowy, interesujący sygnał w tej sprawie. Witryna internetowa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zamieściła 2 lutego 2012r. kopię pisma datowanego na 30 stycznia 2012r., jakie nadeszło do Gdańska z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zawarto w nim m.in. informację o zaprzestaniu wysyłania formularzy rejestracyjnych zawodników do IT Sport. Jednocześnie obwieszczono, iż nie należy również od tej pory uiszczać opłat za karty (16 złotych sztuka) na konto firmy. Teraz pieniądze mają spływać bezpośrednio do PZPN-u. Niedługo ma być dostępny nowy wzór formularza rejestracyjnego, poprzedni stracił ważność. Co to wszystko oznacza? Wniosek jest prosty: PZPN zakończył współpracę z firmą IT Sport. Nasz komentarz? I bardzo dobrze! Co dalej? Będziemy się przyglądać jak extranet zafunkcjonuje w nowych okolicznościach, ile czasu potrwa oczekiwanie na karty. Nie wiadomo też na razie (przynajmniej nam) kto zajmie się ich produkcją. I jeszcze jedno: żywimy przeświadczenie, że złożone (i opłacone!) dotychczas zaległe wnioski o wydanie "plastików" zostaną zrealizowane. Na niektóre identyfikatory czekamy ponad dwa lata i... nic. Miejmy nadzieję, że wreszcie cokolwiek zmieni się w tym względzie, bo choć może nie jest to najpoważniejszy kłopot w codziennej działalności klubu sportowego, to jednak na pewno mocno irytujący.