Konia z rzędem temu... 16.01.2012r.
... kto prawidłowo wytypuje końcową kolejność pierwszych pięciu ekip debrzneńskiej halówki w sezonie 2011/2012! Następna seria spotkań nie tylko niczego nie wyjaśniła, lecz nawet bardziej pogmatwała sytuację w tabeli.
Nasz krótki komentarz: dobrze, że tak jest, bo wzmaga to jeszcze zainteresowanie rozgrywkami. Dotychczasowy lider, Dobrynka Debrzno Wieś, miał w planie dnia tylko jedną potyczkę, lecz za to z Gromem Barkowo. W I rundzie to właśnie z tym nieobliczalnym zespołem drużyna stworzona przez Tomasza Frieske poniosła jedyną porażkę. O tym, iż historia czasami lubi się powtarzać, przekonaliśmy się w tym przypadku. Barkowianie znowu ograli Dobrynkę i ponownie takim samym rezultatem: 7:5! Przodownicy zestawienia prowadzili tylko raz (2:1), a składnie i żywiołowo grający rywale konsekwentnie robili "swoje", odpierając wszelkie starania przeciwnego zespołu. Skutecznością błysnął Jonasz Palicki, którego hat-trick mocno przyczynił się do sukcesu Gromu. W jedynym spotkaniu ekip czołówki Barbara gładko poradziła sobie z Krakenem, zresztą już po raz drugi. Człuchowianie nie rezygnują ze starań o jak najwyższą lokatę, ale w konfrontacji kończącej szósty weekend omal nie stracili cennych punktów z FC Albatros. Debrznianie wygrywali 2:0, potem sytuacja odwróciła się, lecz emocji do końcowego gwizdka nie brakowało. Barbara zwyciężyła ostatecznie 6:5, a jej najlepszy snajper Grzegorz Kądziela w niedzielę aż dziewięć razy wpakował futbolówkę do siatki rywali i wysforował się na drugą lokatę w prestiżowej klasyfikacji. Przewodzi w niej obecnie Sebastian Stalka, mający 21 bramek. "Stala" bezsprzecznie miał duży udział w wygranej Ogrodowej/Gama w trudnym boju z Gromem Barkowo. Do przerwy to właśnie barkowianie prowadzili 2:1 (piękny gol Palickiego!), ale po zmianie stron Sebastian wespół z również skutecznym Pawłem Wegnerem rozstrzygnęli kwestię zwycięstwa. Zatem Ogrodowa znowu na fotelu lidera... Równowagę odzyskał Grom Stanisławka. Bezproblemowe 10:3 z Koroną, potem 3:0 z FC Albatros po twardej potyczce i... powrót do rywalizacji o tytuł mistrzowski. Aż 106 bramek zainkasowali dotąd outsiderzy z Chrząstowa. Najsłabsza ekipa ligi dzielnie trzymała się do przerwy w starciu z Ogrodową/Gama, ale w drugich 15 minutach nastąpiła prawdziwa katastrofa. Trzynaście goli straconych w kwadrans to rzeczywiście rzadki wyczyn.... Mimo wszystko kibicujemy chrząstowianom, aby nie pobili rekordu wszechczasów, czyli 134 trafień "na minusie" zespołu Sami Swoi Debrzno sprzed roku.... W rywalizacji o Puchar Fair Play zmiana na szczycie zestawienia. Orzeł Scholastykowo wyprzedził Ogrodową/Gama i wobec braku szans na wysoką pozycję w lidze "zieloni" zapewne skupią się na staraniach o to trofeum. Za nami 2/3 bardzo interesującego sezonu. Czternasta edycja wchodzi w decydującą fazę.
22 stycznia o godz. 14.00. kolejne osiem meczów, w tym takie, które nie wymagają żadnej rekomendacji: Grom Stanisławka - Barbara, Kraken - Grom Stanisławka, Dobrynka - FC Albatros, Ogrodowa/Gama - Kraken, FC Albatros - Ogrodowa/Gama... Obecność miłośników halowego futbolu w obiekcie Zespołu Szkół obowiązkowa!