To niezrozumiałe 23.12.2011r.
Trudno czasami nadążyć za tokiem myślenia działaczy Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Całkiem niedawno otrzymaliśmy kolejny dowód na potwierdzenie tego sądu.
Rozesłano otóż do klubów biuletyn z wynikami i tabelami poszczególnych klas rozgrywkowych prowadzonych przez podokręg słupski, zarówno młodzieżowych, jak i seniorów. Podsumowano więc jesień 2011r. na boiskach ziemi słupskiej. Wszystko ok, gdyby nie informacja o najbliższej przyszłości. Piłkarską wiosnę zawodnicy klasy A mają rozpocząć dopiero 14/15 kwietnia 2012r., a nie jak podawano wcześniej 31 marca/1 kwietnia... Fatalna to wieść, ponieważ od razu nasuwa się pytanie: po co w takim razie rozgrywaliśmy w listopadzie dwie dodatkowe serie spotkań, właśnie z wiosny? Argumentacja działaczy związkowych była wówczas taka, iż chcieli przyspieszyć ligę w celu zamknięcia sezonu jeszcze przed inauguracją mistrzostw Europy EURO 2012. Teraz okazuje się, że wznawiając boje o ligowe punkty w połowie kwietnia ostatnią kolejkę zagramy 9/10 czerwca, czyli... dzień po rozpoczęciu turnieju w Polsce i na Ukrainie. Gdzie tu więc miejsce na logikę i konsekwencję? Nie dość, że runda rewanżowa będzie rekordowo krótka (ledwie 9 meczów), to jeszcze zaczniemy ją bardzo późno. Co gorsza, nasza liga jest jedyną klasą rozgrywkową seniorów, będącą w takiej sytuacji, bowiem klasa okręgowa i klasa B konfrontacje o punkty zainaugurują 31 marca/1 kwietnia. Kłopot stanowią przygotowania do sezonu, rozciągnięte w czasie do granic możliwości. Kogo znaleźć na przykład jako sparingpartnera na dwa ostatnie weekendy przed 14/15 kwietnia, skoro wszyscy oprócz klasy A będą już grali "poważne" mecze? Może jednak Komisja Gier i Ewidencji w Słupsku zrewiduje swoje decyzje i zmieni je na korzyść klubów? Nie jest przecież jeszcze za późno...