Barbara skuteczna w Barbórkę 05.12.2011r.
Debiutująca w debrzneńskiej lidze halowej ekipa Barbary Człuchów pierwszym liderem sezonu 2011/2012. Najstarsza wiekiem drużyna dwukrotnie zwyciężyła, a że przy tym zanotowała najlepszy bilans bramkowy, znajduje się na czele zestawienia po inauguracyjnym weekendzie.
Wprawdzie zespół Grzegorza Wirkusa i Pawła Maślanyka rozpoczął od straty gola w konfrontacji z innym nowicjuszem, Koroną Chrząstowo, ale potem zaaplikował rywalom... jedenaście bramek i w ten sposób odnotowaliśmy premierową dwucyfrówkę w tej edycji. Druga potyczka człuchowian, z wracającym do ligi po kilku latach pauzy FC Albatros, była jedną z najciekawszych tego popołudnia. Debrznianie nie zdobyli wprawdzie w swoich spotkaniach na razie ani jednego "oczka", lecz stoczyli dwa zażarte boje. Oprócz porażki z Barbarą 2:4, przegrali również z Krakenem 3:5, przy czym aż trzykrotnie w tej konfrontacji wychodzili na prowadzenie. Dobrze zaczęła rozgrywki Ogrodowa/Gama, mająca chrapkę na powrót na mistrzowski tron. Gładkie 9:2 z Gromem Barkowo świadczy o sporych możliwościach niegdysiejszego triumfatora imprezy. Powody do zadowolenia miał także Grom Stanisławka, chociaż w potyczce z imiennikiem z Barkowa omal nie doszło do sensacji. Po 15. minutach faworyci wygrywali 7:0 i... stanęli. W drugiej odsłonie rywale krok po kroku, powoli, acz konsekwentnie odrabiali ogromne straty i w ostatniej minucie doprowadzili do wyniku 7:6! Na wyrównanie zabrakło czasu... Osiem goli strzelonych przez Wojciecha Marczaka dało mu prowadzenie w klasyfikacji snajperów. Widać, że i w tym sezonie młodzież z Krakena będzie walczyć o wysoką lokatę. Zwycięstwo odniosła też Dobrynka. Stabilny skład wzmocniony jeszcze "transferowanym" z Ogrodowej/Gama Ireneuszem Nowakiem gwarantuje możliwość starania się o czołowe miejsce. Tak przynajmniej wygląda to na dziś, sądząc po obserwacji postawy drużyn na początku zmagań. Dla zawodników i kibiców istotnym ułatwieniem było uruchomienie tablicy świetlnej w hali Zespołu Szkół. Teraz bez problemu można śledzić wyniki poszczególnych meczów i czas gry. To niewątpliwie duży plus.
11 grudnia od godz. 14.00. następne konfrontacje. Przynajmniej połowa z zaplanowanych gier zapowiada się bardzo interesująco, choć tak naprawdę znając specyfikę futbolu pod dachem w każdym spotkaniu należy się spodziewać emocji....