Finisz jesieni juniorów 21.10.2011r.
Ostatni raz w 2011r. przed własną widownią (nieliczną, co tu kryć) zaprezentują się juniorzy starsi i młodsi MKS-u rywalizując o ligowe punkty w klasie okręgowej. W sobotę 22 października 2011r ekipy trenowane przez Sławomira Słonkę czekają konfrontacje ze Stegną Parchowo i Lipniczanką Lipnica.
O ile w przypadku starszej grupy piłkarzy można mówić o absolutnej premierze w potyczkach z rywalami z Parchowa, to z Lipniczanką czerwono-niebiescy już grywali. W edycjach 2008/2009 i 2009/2010 zmierzyły się ze sobą zespoły juniorów starszych i cztery zwycięstwa (3:1, 7:3, 14:0 i 1:0) odnieśli debrznianie. Szczególnie istotna była ta druga wiktoria, na wyjeździe, na koniec sezonu 2008/2009, bo oznaczała mistrzowski tytuł w klasie okręgowej i przepustkę do spotkań barażowych o miejsce w Pomorskiej Lidze Juniorów A. Klub z Lipnicy po rocznej pauzie zgłosił ponownie drużynę młodzieżową do rozgrywek, ale tym razem w niższej kategorii, juniorów młodszych. Dla MKS-u to ważna potyczka, ponieważ ewentualne zwycięstwo umocniłoby nas w ścisłej czołówce ligowego zestawienia, a jednocześnie dałoby nadzieję przed finiszem rundy i arcyważnym meczem w Bytowie na skuteczną walkę o nawet pierwsze miejsce w grupie. Juniorzy starsi natomiast mają za zadanie zdobycie kompletu punktów po to, aby poprawić humory po szeregu niepowodzeń tej jesieni. Może sama końcówka I części rozgrywek będzie dla nich bardziej pomyślna? Zapraszamy kibiców na Stadion Miejski w sobotnie przedpołudnie. Jeśli lubicie futbol w wydaniu juniorskim warto zobaczyć obydwa mecze tym bardziej, że następna taka okazja nadarzy się dopiero za kilka miesięcy, w kwietniu 2012 roku...